Hydropolis. Centrum wiedzy poświęcone wodzie

Na Grobli 19-21 Wrocław

Pokaż na mapie

Wrocław

gmina

  Multimedialna wystawa na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zajmuje cztery tysiące metrów kwadratowych w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku
  Na niewielkim dziedzińcu przed wejściem do Hydropolis przy dobrej pogodzie można rozsiąść się i wsłuchać w kaskady wody spływającej z dachu budynku wody. Naturalna muzyka kojąca nerwy wprawia w dobry nastrój.
  Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych.
  W sali „Planeta wody” poznamy teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie.
  Woda była na początku wszelkiego życia, nie tylko na Ziemi. W najdalszych poznanych dotąd zakątkach kosmosu uczeni trafiają na ślady wody. Jej obecność to jeden pretekstów do podejrzeń, że we Wszechświecie nie jesteśmy sami, bo woda daje życie.
  W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.
  Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Odgłosy wody słychać niemal ciągle, płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży.
  Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce.
  Pasjonaci biologii człowieka dowiedzą się ile wody dziennie potrzebne jest np. dorosłemu mężczyźnie, ale ile niemowlęciu. Osobny dział dotyczy urządzeń hydrotechnicznych i systemów zarządzania wodą współcześnie. Interaktywny stół z mapami Wrocławia m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych.
  Tematów, wątków, informacji są w Hydropolis setki. I na tym nie koniec – wystawa będzie się rozwijała, będą pojawiały się nowe wątki i eksponaty.

Dojazd i godziny otwarcia

Na Grobli 19-21
Wrocław
woj.dolnośląskie
gmina Wrocław

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 11:00 - 19:30
Wtorek: 11:00 - 19:30
Środa: 11:00 - 19:30
Czwartek: 11:00 - 19:30
Piątek: 11:00 - 19:30
Sobota: 10:00 - 20:30
Niedziela: 10:00 - 20:30

Dodatkowe informacje

Koszt wstępu:
 • dzieci: 18,00 zł .
 • dorośli: 27,00 zł .
 • grupy: 0,00 zł .
Grupy celowe
 • Atrakcja ciekawa również dla dzieci
 • Atrakcja dla seniora
Zasięg
 • Atrakcja turystyczna
 • Atrakcja lokalna
Kierunek Miasta
Strona www http://hydropolis.pl/
E-mail: biuro@hydropolis.pl
Telefon: 71-340-95-15