HEWELIANUM-INNE OBLICZE NAUKI

pomorskie \ Gdańsk

5/6 4 opinii


Atrakcje w Inspiracji

A Wystawa "Dookoła Świata" - Centrum Hewelianum

Wystawa "Dookoła Świata" - Centrum Hewelianum

W 80 minut „Dookoła Świata”? To możliwe w Centrum Hewelianum, gdzie siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Wystawa jest premierą roku 2014 i doskonałą propozycją dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku.

B Wystawa "Z energią!" - Centrum Hewelianum

Wystawa "Z energią!" - Centrum Hewelianum

Wystawa znajduje się w budynku Kaponiery Południowej. Składają się na nią dwie pracownie - na parterze króluje fizyka, z kolei na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii.

C „Łamigłówka” - Centrum Hewelianum

„Łamigłówka” - Centrum Hewelianum

„Łamigłówka” to nowa, eksperymentalna przestrzeń w Centrum Hewelianum, gdzie rządzi królowa nauk! 20 interaktywnych stanowisk pokazuje wiele ciekawostek m.in. ile to jest milion lub jak zmierzyć odległość na kilka różnych sposobów.

D Laboratorium Pana Kleksa - Centrum Hewelianum

Laboratorium Pana Kleksa - Centrum Hewelianum

Cztery bajkowe krainy składają się na kolorowe Laboratorium Pana Kleksa, wyjątkową przestrzeń dedykowaną dzieciom do lat 9. To miejsce twórczej zabawy. Bogactwo barw i kształtów zachęca do samodzielnego poznawania świata, obsługi zegara, czy nauki sznurowania butów. Na najmłodszych czekają tutaj zabawy edukacyjne prowadzone przez animatora Centrum Hewelianum.

E Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią - Centrum Hewelianum

Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią - Centrum Hewelianum

„Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią” to wystawa znajdująca się w jednym z najbardziej unikatowych obiektów na Górze Gradowej - Baterii Moździerzy. Ceglana architektura i powtarzający się rytm łuków wprowadzają gości do niezwykłego wnętrza, gdzie można zgłębić między innymi tajniki wojskowości, poznać sposoby liczenia armatnich kul oraz ładowania broni.

F Hewelianum bez barier - „Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk”

Hewelianum bez barier - „Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk”

„Hewelianum bez barier” to niezwykłe spotkanie z burzliwymi dziejami Góry Gradowej. Zawirowania czasów chwały i upadku, przebieg najważniejszych bitew, czy historia najpiękniejszych obiektów Góry Gradowej - to wszystko można zobaczyć dzięki specjalnie przygotowanym filmom 3D.

G Galeria ruchu - Centrum Hewelianum

Galeria ruchu - Centrum Hewelianum

„Galeria ruchu" to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna Centrum Hewelianum, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach.

H „Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk”, czyli epizody z historii Góry Gradowej - Centrum Hewelianum

„Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk”, czyli epizody z historii Góry Gradowej - Centrum Hewelianum

Fort Góry Gradowej jest wyjątkowym miejscem na mapie Gdańska, górującym nad jego historycznym centrum. Aby przybliżyć turystom oraz samym gdańszczanom dzieje tego zakątka miasta, została stworzona wystawa zatytułowana „Wehikuł Czasu – Pocisk i Człowiek”.

I „Sołdek” - Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

„Sołdek” - Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Zwiedzając "Sołdka" mamy możliwość zapoznania się z zabytkową konstrukcją rudowęglowca z pokładem typu szańcowego, czterema ładowniami i nadbudówkami na śródokręciu i rufie. Na burtach widać rodzaj niestosowanej obecnie spawano-nitowanej konstrukcji kadłuba.

J Zoo Gdańsk Oliwa

Zoo Gdańsk Oliwa

Oliwskie ZOO jest jedną z najważniejszych gdańskich atrakcji. Co roku przyciąga rzesze turystów oraz mieszkańców. Jest wspaniałym miejscem na spędzenie czasu z dziećmi, romantyczny spacer lub poszerzenie wiedzy.

K Loopy’s World Gdańsk

Loopy’s World Gdańsk

Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World jest nowoczesne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami.

Hotele w okolicy

Opinie dotyczące przewodnika

Oceń inspirację. Każda ocena jest dla nas ważna i pomaga innym użytkownikom w dokonaniu wyboru. W jakim stopniu inspiracja była dla Ciebie ciekawa i pomocna.

5 średnia ocena