JAŚ I MAŁGOSIA, KRASNALE I KOLEJKOWO CZYLI WROCŁAW WITA!

dolnośląskie \ Wrocław

5/6 8 opinii

Jak w stolicy Dolnego Śląska spędzić niezapomniany weekend z dzieckiem? W tym ważnym ośrodku kultury i nauki ofert dla dzieci nie brakuje. Wrocław to takie atrakcje, jak jeden z największych rynków w Polsce, piękna fontanna, zabytkowe mosty i krasnale, dzięki którym mali turyści mogą w ciekawy sposób poznać historię Wrocławia. To one zapraszają to odwiedzenia ratusza, poznania historii Jasia i Małgosi oraz do zwiedzenia słynnej Panoramy Racławickiej. Z krasnalami spotkacie się też we wrocławskim ZOO, którego najnowszą atrakcją jest wspaniałe Afrykarium. Chcecie ujrzeć inną nowość? Wybierzcie się do Hydropolis! To jeszcze nie wszystko! Na małych łasuchów czeka manufaktura słodyczy, a na miłośników nauki – pełne atrakcji Humanitarium. Po wizycie w tym ogrodzie doświadczeń możecie się wybrać na przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Możecie też poświęcić czas atrakcjom związanym z koleją. Największa w Polsce makieta kolejki to wielka ciekawostka – nie tylko dla małych turystów. Mało? Wybierzcie się na spotkanie z Indianami, zajrzyjcie do średniowiecznego grodu lub spędźcie czas na świetnej zabawie w parku wodnym. Brzmi ciekawie? A więc w drogę! 

Atrakcje w Inspiracji

A Domek Miedziorytnika (Kamieniczka Jaś)

Domek Miedziorytnika (Kamieniczka Jaś)

Domek Miedziorytnika (znany także jako kamieniczka Jaś) stoi przy północno-wschodnim wyjściu z wrocławskiego Rynku, u zbiegu ulic św. Mikołaja i Odrzańskiej. Jest połączona arkadą z większą kamieniczką Małgosia (imionami postaci z bajki braci Grimm nazwali je wrocławianie już po II wojnie, bo kojarzyły się z dziećmi trzymającymi się za ręce).

B Wrocławski Rynek

Wrocławski Rynek

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce (większe Rynki są tylko w Krakowie i Olecku). Za to późnogotycki Ratusz z 66-metrową wieżą jest najokazalszą tego typu budowlą w kraju.

C Wrocławskie krasnale

Wrocławskie krasnale

Wrocławskie krasnale – wydarzenie artystyczne oraz zjawisko społeczne obejmujące swoim zasięgiem Wrocław i okoliczne gminy, a wywierające wpływ na działania artystyczne realizowane w całej Polsce.

D Wrocławska Fontanna

Wrocławska Fontanna

Wrocławska Fontanna – multimedialna fontanna znajdująca się we Wrocławiu na pergoli przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie.

E Panorama Racławicka

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu.

F Kolejkowo - wystawa makiet kolejowych

Kolejkowo - wystawa makiet kolejowych

Największa w Polsce makieta kolejki. Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W

G Pociąg do nieba

Pociąg do nieba

Oryginalny, ważący 74 tony parowóz typu Ty2-1035, pochodzi z roku 1944, powstał w zakładach Orenstein&Koppel. Lokomotywa „stoi” na fragmencie toru z 32 metalowymi podkładami.

H Kraina Miniatur - Park Miniatur we Wrocławiu

Kraina Miniatur - Park Miniatur we Wrocławiu

Kraina Miniatur to nowy wrocławski Park Rozrywki, znajdujący się tuż przy wrocławskim Zoo, jest to jedyne miejsce w okolicy, gdzie zobaczysz miniatury zabytkowych budowli z całej Polski.

I Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Turystów po malowniczych trasach wożą dwa zabytkowe tramwaje: „Juliusz” i „Baba Jaga”. W rezerwie jest tramwaj „Mikołaj”.

J Cukier Lukier

Cukier Lukier

Najmniejsza na świecie fabryka słodyczy to właśnie nasza Cukierkownia! Produkujemy ręcznie cukierki karmelki oraz lizaki, mamy ponad 50 smaków i naturalne barwniki. Do słodyczy dodajemy naturalne aromaty owocowe oraz olejki.

K Humanitarium - Ogrody Doświadczeń

Humanitarium - Ogrody Doświadczeń

Na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach (ul. Stabłowicka 147A) działa park rozrywki edukacyjnej "Ogrody Doświadczeń. Humanitarium".

L Wrocławski Ogród Zoologiczny

Wrocławski Ogród Zoologiczny

Miejski ogród zoologiczny powstał w 1865 r. i zajmował pierwotnie kilkanaście hektarów. Dopiero w latach 50. XX wieku rozrósł się ponad dwukrotnie. Dzisiaj na 33 hektarach mieszka 10 502 zwierząt, przedstawicieli 11382 gatunków

M Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Istotą naszej działalności dla dzieci we Wrocławiu jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki.

N Aquapark Wrocław

Aquapark Wrocław

BASENY REKREACYJNE - dla tych, którzy kochają wodne szaleństwa! Osiem zjeżdżalni, leniwa rzeka, basen z falami, specjalna strefa zabaw dla dzieci, cztery jacuzzi, baseny zewnętrzne

O Wczesnośredniowieczny Gród na Partynicach

Wczesnośredniowieczny Gród na Partynicach

Chcesz w sympatyczny sposób zachęcić dzieci do historii? A może marzysz o cichym miejscu na popołudniowy spacer. Jeżeli tak, to Gród na Partynicach jest miejscem właśnie dla ciebie

P Mosty we Wrocławiu

Mosty we Wrocławiu

Most Rędziński na Odrze jest najdłuższą i najwyższym mostem w Polsce. Oprócz niego we Wrocławiu jest ponad 130 mostów i kładek.

R Hydropolis. Centrum wiedzy poświęcone wodzie

Hydropolis. Centrum wiedzy poświęcone wodzie

Multimedialna wystawa na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zajmuje cztery tysiące metrów kwadratowych w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku

S Wioska Indiańska Pocahontas

Wioska Indiańska Pocahontas

Wioska Indiańska Pocahontas to nie tylko malowniczo położone miejsce wypoczynku we Wrocławiu, ale przede wszystkim miejsce, w którym, wedle indiańskich zwyczajów, uczymy się szacunku do przyrody i życia w zgodzie z nią.

T Wioska Indiańska Tipi Town

Wioska Indiańska Tipi Town

Poczuj atmosferę Dzikiego Zachodu i zostań nieustraszonym indiańskim wojownikiem!

Hotele w okolicy

1 Hotel Europeum

Hotel Europeum

dolnośląskie \ Wrocław
Hotel Europeum
Kazimierza Wielkiego 27a 50-077 Wrocław

www.europeum.pl / 713-714-400

Atrakcje hotelu

Opinie dotyczące przewodnika

Oceń inspirację. Każda ocena jest dla nas ważna i pomaga innym użytkownikom w dokonaniu wyboru. W jakim stopniu inspiracja była dla Ciebie ciekawa i pomocna.

5 średnia ocena