Coraz większą uwagę przykładamy do tego, jak wyglądamy, w jaki sposób prezentujemy się w pracy, na uczelni, w trakcie spotkań biznesowych lub towarzyskich. Nie da się ukryć, że odpowiednia waga, a także wymodelowana sylwetka dają większy komfort psychiczny i fizyczny. Aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, powinniśmy zmienić nasz styl życia. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem.

Nie da się ukryć, że atrakcyjny wygląd bardzo mocno wpływa na nasz komfort fizyczny oraz psychiczny. Aby czuć się dobrze we własnym ciele, jak również pozbyć się kompleksów, powinniśmy podejść do tematu kompleksowo i przede wszystkim zadbać o zmianę naszych negatywnych nawyków żywieniowych, jak również chociażby ograniczyć nałogi.

Ważne jest, aby podjąć działania, które będą systematyczne, indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb, jak również nie będą wymagać od nas drastycznych zmian. Bardzo dobrą praktyką jest współpraca z doświadczonym dietetykiem. Dietetyk to osoba, która posiada dużą wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, a także chorób z nim związanych.

Zobacz także: https://piekniebyckobieta.pl/jak-pomoc-dziecku-z-nadwaga-czy-wizyta-u-dietetyka-to-dobry-pomysl/

Dlaczego nie warto odchudzać się samodzielnie?

Choć wielu z nas może się wydawać, że najlepiej znamy własne ciało i organizm, samodzielne odchudzanie nie jest dobrym pomysłem. Utrata wagi powinna być systematyczna, a nie nagła. Nie powinniśmy oczekiwać natychmiastowego efektu, gdyż może to być szok dla organizmu, jak również może powodować duże problemy zdrowotne. Narażamy się nie tylko na pogorszenie naszego stanu zdrowia, gorsze samopoczucie, problemy z koncentracją, ale przede wszystkim na brak skuteczności (czego efektem może być ponowny wzrost wagi).

Czy dietetyk to dobre rozwiązanie?

Dietetyk to przede wszystkim rozwiązanie wygodne, a także bezpieczne. Z jego pomocy skorzystamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/. Korzystając z pomocy doświadczonego specjalisty, będziemy mieli pewność tego, że dokładnie określi on nasze błędne nawyki żywieniowe, a także postawi skuteczną diagnozę. Drugim krokiem jest oczywiście opracowanie odpowiedniego planu żywieniowego, dopasowanie go do naszych potrzeb. Trzeci aspekt to kontrola postępów i pomoc w razie problemów.

Dietetyk przygotuję plan żywieniowy, który będzie uwzględniał tryb naszej pracy, dzienne zapotrzebowanie na energię, preferencje smakowe, jak również przyjmowane leki. Specjalista dopasuje również dietę do rodzaju naszej aktywności fizycznej, płci, wieku.