Rower crossowy to uniwersalny jednoślad, który może pełnić funkcję zarówno szybkiego roweru miejskiego, sprzętu do treningów rekreacyjnych, jak i doskonałego pojazdu wycieczkowego. Bardzo dobrze sprawdza się on zarówno na asfalcie, jak i mniej wymagających szlakach. Od roweru górskiego różni się przede wszystkim większymi kołami z cieńszymi oponami. Jaki rower crossowy wybrać?

Kupujemy rower crossowy – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru roweru crossowego jednym z najważniejszych czynników jest odpowiedni dobór ramy. Rower należy więc odpowiednio przetestować i przymierzyć do siebie podczas krótkich przejazdów. Aby nie odczuwać dyskomfortu podczas jazdy, rama nie może być zbyt wysoka ani zbyt niska.

Ważną rolę w rowerze crossowym pełni także napęd. Najlepsze pojazdy, przystosowane nie tylko do jazdy po asfalcie, ale też po cięższych terenach, wyróżniają się napędem 8, 9 lub 10-rzędowym. Nie może zabraknąć tu też najlepszej jakości amortyzatorów. Niestety, bardzo często jest to pomijany element, na który nie zwracamy uwagi. Jeżeli jednak pojazd ma być użytkowany na pagórkowatych terenach, warto wziąć to pod uwagę.

Ostatnim najważniejszym elementem roweru są hamulce. Przyczyniają się one nie tylko do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, ale zwiększają też komfort jazdy. Szczególnie ważną rolę będą one odgrywać w trudniejszym terenie przy rozwijaniu większych prędkości. Jaki rower spełni wszystkie wyżej wymienione postulaty?

Trek Dual Sport – sprawdzony wybór

Odpowiedzią na potrzeby każdego użytkownika pojazdu crossowego jest Trek Dual Sport. Pojazd łączy w sobie cechy rowerów crossowych, szosowych oraz MTB. To, co go wyróżnia to piękna i smukła sylwetka. Występuje on w wielu wariantach kolorystycznych i jest całkowicie kompatybilny z czujnikiem DuoTrap S. Jego linki i pancerze poprowadzone są wewnątrz ramy, przez co wygląd jest jeszcze bardziej elegancki. Swoje właściwości jezdne zawdzięcza najbardziej innowacyjnym procesom technologicznym firmy Trek, a także przemyślanej geometrii, której celem jest połączenie sportu i komfortu w jednym rowerze.

Trek Dual Sport ma duży prześwit na koła oraz standardowe opony. Dziesięciorzędowy napęd zapewnia tu niezawodność oraz pewność prowadzenia. Zmiana biegów odbywa się bowiem bez najmniejszych utrudnień. Rower sprawdzi się zarówno jako środek transportu do pracy, jak i pojazd, który poradzi sobie z nieutwardzonymi leśnymi ścieżkami. Z powodzeniem można na nim również trenować. Do ramy roweru z powodzeniem można przymocować błotniki oraz bagażnik. Na rynku dostępne są modele dedykowane dla kobiet oraz dla mężczyzn.