Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Zlokalizowany po zachodniej stronie kraju, u zbiegu rzek Warty i Cybiny, jest zamieszkiwany przez ponad 500 tysięcy mieszkańców. Jest to miasto pełne atrakcji, doskonale rozwinięte ekonomicznie, naukowo i akademicko. Czy warto tu zamieszkać? Zdecydowanie warto rozważyć tę decyzję!

Wysoki standard życia

Stolica Wielkopolski podzielona jest na 5 dzielnic: Grunwald, Jeżyce, Wildę, Nowe Miasto i Stare Miasto. W każdej z nich znajdują się atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, zlokalizowane w otoczeniu miejsc o ciekawej historii. Budownictwo z różnych epok przeplata się tutaj z nowoczesną architekturą, zapewniając mieszkańcom dostęp do wszelkich dóbr.

Poziom życia w Poznaniu niewątpliwie jest jednym z najwyższych w kraju. Miasto jest swoistym centrum wydarzeń kulturowych, zapewniając mieszkańcom i przyjezdnym doskonałej klasy rozrywkę. Roczny kalendarz imprez jest imponujący – w mieście koncertują znane osobistości sceny muzycznej, odbywają się spotkania autorskie z pisarzami, nie brakuje też postaci ze świata sztuki i biznesu. Poznań aż tętni sztuką i ludźmi o ciekawych charakterach!

sprzedaz mieszkan poznan

Najciekawsze imprezy masowe

Miasto jest liderem przemysłu targowego. Międzynarodowe Targi Poznańskie to impreza, na którą ściągają ludzie z całej Europy. Miasto oferuje mieszkańcom o wiele więcej atrakcji. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Rzeźby Lodowej – największe tego typu wydarzenie w Europie. Rokrocznie odbywa się także Jarmark Bożonarodzeniowy, Noc Muzeów oraz wiele imprez plenerowych.

Nie brakuje też wydarzeń gastronomicznych. Poznaniacy tak uwielbiają swoje pyry, że to warzywo doczekało się własnego pomnika. Ważący ponad 5 ton kamień w kształcie pyry znajduje się w Parku Jana Pawła II.

Rozkwit rynku nieruchomości

Poznań jest świetnie prosperującą aglomeracją, która stwarza doskonałe warunki dla deweloperów. Oferty biur nieruchomości wypełniają mieszkania na sprzedaż w Poznaniu z rynku pierwotnego, jak i ogłoszenia od osób prywatnych. Jedne i drugie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a część ofert jest rezerwowana na zasadzie kupna „dziury w ziemi”.

Na terenie miasta powstają całe osiedla, oferując atrakcyjne lokale o wysokim standardzie wykończenia. Grunty w ścisłym centrum są mało dostępne, dlatego coraz więcej inwestycji realizowanych jest na obrzeżach miasta oraz w sąsiednich gminach. Szczęśliwie dla nabywców, rozległa oferta handlowo-usługowa oraz doskonała komunikacja miejsca sprawiają, że mieszkania na sprzedaż w Poznaniu znajdują się w pobliżu najważniejszych sklepów, przystanków czy placówek edukacyjnych.

Szkolnictwo

Poznań jest jednym z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnie państwowe z wieloletnią tradycją, a także instytucje prywatne oferują doskonały poziom kształcenia na licznych kierunkach. Nie brakuje też liceów i techników z wyśmienitą kadrą, jak również profilowych szkół podstawowych czy wielojęzycznych przedszkoli. To wszystko przekłada się na wysoki standard życia, do którego lgnie coraz więcej osób.