W Polsce, pełnej pięknych regionów i urokliwych zakątków, Warmia i Mazury z pewnością należą do jednych z najbardziej malowniczych miejsc. To obszar bogaty w jeziora, lasy oraz zabytkowe miasta, które przyciągają turystów zarówno latem, jak i zimą. Region ten potrafi zachwycić turystów, którzy przybywają tam z różnych zakątków Polski, ale także i świata. Gdzie zatem konkretnie udać się, jeśli planujemy spędzić weekend na Warmii i Mazurach? Odpowiedź w poniższym artykule.

Czy warto wybrać się nad Jezioro Mamry?

Pierwszym miejscem, które powinniśmy uwzględnić na swojej liście, jest Jezioro Mamry. To jeden z największych akwenów na Mazurach, który słynie z malowniczych widoków i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. W okolicy znajduje się wiele pensjonatów, domków letniskowych, a także innowacyjnych noclegów, które nazywają się condo apartamenty, które zapewnią całej rodzinie wygodne i komfortowe zakwaterowanie.

Możemy skorzystać tam z bogatej oferty i wypożyczyć kajak lub rower wodny i udać się na ekscytującą przygodę po jeziorze. Jeśli jednak wolimy błogi odpoczynek na plaży, to możemy po prostu zrelaksować się nad brzegiem, delektując się spokojem i pięknem otaczającej przyrody. Szczególnie letnie miesiące skłaniają wielu turystów, aby odwiedzić to miejsce.

Olsztyn – miasto z duszą i historią

Drugim miejscem, które warto odwiedzić na Warmii i Mazurach, jest piękne miasto Olsztyn. To stolica regionu, która przepełniona jest historią, kulturą i różnego rodzaju atrakcjami. Przechadzając się po urokliwych uliczkach Starówki, możemy podziwiać średniowieczne kamienice, a także strzeliste, zabytkowe kościoły. Nie możemy również pominąć zamku biskupiego, który położony jest na wzgórzu nad jeziorem. Oferuje on wspaniałe widoki na okolicę. Olsztyn to także miejsce związane z postacią Mikołaja Kopernika. Jeśli zatem podróżujemy z dziećmi lub sami interesujemy się tematyką kosmosu, możemy odwiedzić planetarium i poznać tajniki podniebnych gwiazd.

Wizyta na Warmii i Mazurach to nie tylko możliwość kontaktu z piękną przyrodą i historią, ale także okazja do skorzystania z wielu aktywności rekreacyjnych. Wśród nich znajdują się chociażby żeglarstwo, windsurfing, czy nawet wędkarstwo. Dla fanów pokonywania pieszo kolejnych kilometrów, świetnym wyborem będą wycieczki po malowniczych szlakach. Jeśli szukamy relaksu i odprężenia, warto również skorzystać z licznych spa i ośrodków wellness, które oferują różnorodne zabiegi pielęgnacyjne. W aurze wspaniałej natury tego typu odpoczynek ukoi nasze zmysły.