Wiele osób chciałoby zwiedzić świat, jednakże duży procent z tego zazwyczaj nie ma za co. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów, gdzie możemy podróżować za niewielkie pieniądze, jednakże powinniśmy zawsze pamiętać, że skoro nie płacimy zbyt wiele, też nie możemy liczyć na zbyt duży komfort, chociaż w tym wypadku mało to się liczy. Wracając jednak do tematu – jak podróżować za grosze?

Złombole i inne rajdy charytatywne

Może i nie wydaje się, że jest to dość komfortowy sposób podróżowania (większość tych rajdów przeprowadzana jest w samochodach z epoki PRL) to jest to na pewno tani sposób. Wystarczy, że na przykład złożymy się ze znajomymi na samochód typu starego fiata, bądź na przykład fiata uno, lekko go wyremontujemy, i już możemy jechać. Jeszcze lepiej, jeśli posiadamy w ekipie mechanika, bądź sami znamy się nieco na samochodach. Tak więc oprócz przyjemności podróżowania, możemy również liczyć na wyzwania związane z improwizowaniem oraz naprawianiem samochodu w trasie, ponieważ rzadko kiedy zdarza się dojechać ekipom ze złomboli na miejsce bez awarii. Każdy blog o podróżowaniu na internecie milczy o tym sposobie, z racji tego że tak naprawdę wiele entuzjastów starych samochodów zna ten sposób, na dodatek w większości przypadków statystyczny Polak jest bardzo leniwy, a stereotyp naszego rodaka za granicą, to all inclusive, pijaństwo oraz obżeranie się owocami morza w bufecie, podczas gdy wyjścia na plażę zdarzają się może raz na cały wyjazd.

Jeśli dobrze się uczysz, to uczelnia da ci sposób na podróżowanie

Studia to czas szalonych imprez, nauki oraz stresu przed egzaminami. Jeśli jesteś studentem (który uczy się dobrze) możesz zgłosić się do uczestnictwa w programie Erasmus, co polega mniej więcej na tym, że będziesz studiować na wybranej przez ciebie uczelni za granicą (o ile twoja uczelnia współpracuje z tą, w której chcesz studiować) przez wybrany okres czasu. Jest to o tyle wygodna opcja, że uczelnia zapewnia studentowi środki do życia, przez co zwiedzanie zagranicznych miast, wcale nie będzie drogie. Jeśli natomiast jesteś średnio uczącym się studentem, nie martw się, mamy dla ciebie inny sposób.