Zielona Góra jest niewątpliwie perłą województwa lubuskiego. Mnogość rodzinnych atrakcji, zapierających dech w piersiach zabytków oraz nietuzinkowych lokalizacji, które można odwiedzić na jej obszarze, jest zachwycająca. Na które miejsca należy zwrócić szczególną uwagę planując swoje odwiedziny w Zielonej Górze? Sprawdź tutaj!

Centrum Nauki Keplera

Centrum Nauki Keplera to rozbudowany kompleks edukacyjno-przyrodniczy znajdujący się w Zielonej Górze. Niewątpliwie jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, a powodów ku temu jest wiele: kula plazmowa, sala lotów kosmicznych, model oka czy baterie zasilane dłonią, to tylko nieliczne atrakcje, które można podziwiać na jego terenie.

W obrębie Centrum Nauki Keplera znajduje się Planetarium Wenus – będące znamienną wizytówką Zielonej Góry – oraz Centrum Przyrodnicze. Obie strefy pozwalają na samodzielne doświadczenie wielu zjawisk naukowych w przyjemnej atmosferze, a multimedialne oraz interaktywne eksponaty dostępne dla wszystkich odwiedzających pozwalają na swobodne łączenie nauki z zabawą. Jest to bez cienia wątpliwości miejsce, w którym świetnie będą bawić się nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Dodatkowym atutem Centrum jest jego przystępna cena: bilet normalny kosztuje 20 złotych, a bilet ulgowy 15 złotych. To sprawia, że odbycie pasjonujących podróży po wszechświecie znajduje się nie tylko na wyciągnięcie ręki, ale również portfela.

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze jest nie tylko największym skansenem w zachodniej Polsce – to również doskonałe miejsce na spędzenie wartościowego czasu z rodziną, przyjaciółmi czy bliskimi. Ośrodek oferuje nam możliwość poznania lokalnego folkloru, historii, kultury, architektury oraz rzemiosła, dzięki skrupulatnie przygotowanym wystawom, gablotom, pasażom oraz warsztatom rękodzielniczym odbywających się na jego terenie.

Jakie zabytki kultury i architektury można podziwiać w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze?

  • największy w Polsce zbiór drewnianych chałup z okolic Dolnych Łużyc
  • najstarsza polska chata z Potrzebowa datowana na 1675 rok
  • zagrody pochodzące z zachodniej wielkopolski
  • XVIII-wieczną wieżę winiarską z Budachowa

Muzealne kolekcje są usytuowane w bujnym obszarze leśnym, który pozwala utrzymać swobodne tempo zwiedzania przy zachowaniu niezbędnych walorów edukacyjnych oraz rekreacyjnych. Bilet wstępu na teren Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze to do 10 złotych za bilet normalny oraz 6 złotych za bilet ulgowy.

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze

Atrakcje w Zielonej Górze potrafią zachwycić nawet najbardziej wybrednego podróżnika, a do takich miejsc niewątpliwie można zaliczyć znajdujący się na jej terenie Ogród Botaniczny. Krajobrazy obfitujące w przyrodę, urokliwe alejki, ponad 500 gatunków roślin oraz wyznaczone miejsca rekreacyjne sprawiają, że to jedna z najpiękniejszych lokalizacji w całym lubuskim.

Zajmujący ponad 2 hektary kompleks jest niezwykle przemyślany, przez co oferuje odwiedzającym nie tylko możliwość długich spacerów oraz podziwiania przyrody, ale również szansę skorzystania z Mini Zoo dla najmłodszych czy z placów zabaw, które są w stanie uprzyjemnić rodzinne wyjścia oraz podróże.  A wszystko to na świeżym powietrzu! Ogród Botaniczny kusi zwiedzających fantastyczną naturą oraz atrakcyjną ceną: za bilet normalny zapłacimy tylko 2 złote, bilet ulgowy to koszt tylko 1 złotych.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia w Zielonej Górze jest przeszklonym obiektem mieszczących w swoim wnętrzu ponad 200 gatunków egzotycznych, tropikalnych roślin. To miejsce, które z powodzeniem uczy zachwytu i szacunku wobec złożoności przyrody. Ponadto pozwala nie tylko na podziwianie flory – znajdujące się na jej terenie basen z żółwiami, akwaria z rybami tropikalnymi oraz restauracja serwująca tradycyjną, lokalną kuchnię, zdecydowanie poszerzają to doświadczenie.

Dodatkowym atutem Palmiarni jest jej położenie: znajdująca się na szczycie Wzgórza Winnego lokalizacja pozwala gościom zachwycać się rozpościerającymi się z niego widokami aż od 1956 roku. To wszystko sprawia, że Zielona Góra jest niewątpliwie jednym ze skarbów turystyki polskiej, który powinien znaleźć się w naszych niedalekich, podróżniczych planach.