Lato to czas wakacyjnych wyjazdów. Właściciele czworonogów również nie chcą z nich rezygnować. Jednocześnie wielu z nich zależy na tym, aby piec przez cały urlop znajdował się pod ich opieką. O czym powinni pamiętać ci, którzy decydują się wybrać nad morze z psem? Poniżej krótki poradnik, który sprawi, że ten czas stanie się prawdziwą przyjemnością zarówno dla psa, jak i jego właścicieli.

Zobacz także: https://wakacyjnehity.pl/jak-wybrac-nocleg-nad-morzem/

Wizyta kontrolna u weterynarza

Planując wakacje z psem nad morzem, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Pierwszym krokiem, który trzeba zrobić jest umówienie się na wizytę u weterynarza. Niezbędne jest bowiem skontrolowanie stanu zdrowia pupila i sprawdzenie, czy w ogóle może on podróżować. O czym jeszcze pamiętać?

Choroba lokomocyjna

Jeśli piec regularnie nie jeździ autem, może okazać się, że cierpi na chorobę lokomocyjną. Dlatego warto podczas kontrolnej wizyty, o której wspomnieliśmy, zapytać lekarza weterynarii jak ułatwić psu podróż autem. UWAGA: nigdy nie należy podawać psu jakichkolwiek leków bez konsultacji z lekarzem weterynarii. Może to zakończyć się tragicznie.

Zaczipowanie

Jeśli do tej pory tego nie zrobiliśmy, warto przed wyjazdem nad morze zaczipować psa. W nowym miejscu zwierzę może czuć się zdezorientowane. Nie trudno więc o to, aby się zgubiło. Niestety, nawet jeśli ktoś zwróci uwagę na błąkającego się bez opiekuna psa nie powie on, jak nazywa się jego właściciel. Dlatego czip i identyfikator zewnętrzny to absolutna konieczność w przypadku wyjazdu na wakacje z psem.

Obiekt przyjazny zwierzętom

Nie każdy obiekt akceptuje zwierzęta. Dlatego jeśli chcemy udać się na wakacje nad morzem z pasem powinniśmy poszukać miejsca, w którym czworonożni przyjaciele są mile widziani. Nigdy nie należy ukrywać faktu, że zamierzamy przyjechać ze zwierzęciem. Trzeba wprost mówić, że szukamy kwatery, w której zwierzęta są akceptowane. UWAGA: czasami zdarza się tak, że za psa pobierana jest dodatkowa opłata za dzień. Warto to uwzględnić, planując wydatki na urlop.

Szukasz odpowiedniego miejsca na wakacje z psem? Odwiedź: https://baltickorona.pl/wakacje-nad-morzem-z-psem/

Dokładnie zaplanuj podróż

Kilka godzin spędzonych w samochodzie potrafi sobie zmęczyć nie tylko nas, ale również nasze psa. Dlatego podejmując decyzję o wyjeździe na urlop z czworonogiem, należy koniecznie zaplanować postoje. Dobrze, jeśli będziemy zatrzymywać się w pobliżu lasu czy łąk. Pies będzie miał okazję pospacerować, przewietrzyć się, a także załatwić potrzeby fizjologiczne. Bardzo ważne jest, aby w podróż zabrać ze sobą zapas wody dla psa. UWAGA: podczas postojów pod żadnym pozorem nie ostawiamy pupila w aucie. Wnętrze samochodu w dni upalne nagrzewa się błyskawicznie, co może okazać się katastrofalne w skutkach dla zdrowia, a nawet życia czworonoga.

Baltic Korona (https://baltickorona.pl) – Idealne miejsce na wakacje z Twoim pupilem!