Ślub jest dla przyszłej pary młodej jedną z najważniejszych uroczystości we wspólnym życiu. Nic więc dziwnego, że należy szczegółowo zadbać o przygotowanie tej ceremonii, aby zarówno nowe małżeństwo, jak i wszyscy goście zdołali na długi czas zatrzymać ją w swojej pamięci. Wybór sali weselnej, cateringu, orkiestry czy obrączek – to najważniejsze rzeczy, o których nawet w stresie nie jesteśmy w stanie zapomnieć. Znacznie gorzej mają się liczne detale, których wraz z upływem dni przybywa, a nasza pamięć niekoniecznie skupia się na nich wszystkich.

W internecie znajdziemy oczywiście szereg pomocy w postaci list rzeczy, o których należy pamiętać w trakcie przygotowywania uroczystości zaślubin. Nie wszędzie uda się natomiast znaleźć te detale, którym poświęcimy cały poniższy wpis. Zapraszamy!

Dbanie o gości w każdym możliwym miejscu

Znajdując się już na sali weselnej, gdzie po tym jakże ważnym przedsięwzięciu przychodzi czas na zabawę, ważne jest sprawne odnalezienie się wszystkich gości. Już przy samym wejściu na salę powinno się umieścić szczegółową listę zaproszonych wraz z numerami ich stolików. Zazwyczaj na stołach umieszcza się dodatkowo winietki dla każdej pary oraz mały upominek z podziękowaniem za przyjście. Warto pamiętać o tych czynnościach znacznie wcześniej, gdyż rozsadzanie ludzi na dwa dni przed ślubem bywa już bardzo kłopotliwe.

Gość weselny ma czuć się na sali praktycznie jak u siebie w domu. Bardzo trudno jest znaleźć osobę, która przez okres całego wesela ani razu nie skorzystałaby z łazienki. Temu miejscu również należy poświęcić nieco czasu i odpowiednio przystroić. Nie mówimy tutaj o kwiatach czy różnego rodzaju ozdobach, ale o dobrej jakości odświeżaczach powietrza i tzw. koszykach z niezbędnikami. Znajdujące się w nich tabletki na ból głowy, dezodoranty, chusteczki, żele do włosów i inne przydatne akcesoria, to znak dbałości o każdego gościa obecnego na weselu.

Dojazd pary młodej i wszystkich gości

W kwestii dojazdu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Najważniejszą rzeczą jest dokładne uwzględnienie adresu kościoła bądź urzędu i sali weselnej na zaproszeniu. Tylko w ten sposób goście będą dokładnie wiedzieli, gdzie i o jakiej godzinie mają się zjawić.

przygotowanie wesela

Następna kwestia to zapewnienie gościom transportu już bezpośrednio na salę. Przeważnie podstawiony jest w tym celu autokar, który wykonuje jednorazowy kurs do miejsca docelowego. Istotny jest również sam powrót. Choć wielu gości, chcąc nie robić problemu organizuje sobie transport we własnym zakresie – to zawsze warto mieć jednego lub dwóch kierowców, dostępnych dla gości przez całą noc.

Pozostaje jedynie sprawa dojazdu samej pary młodej. Zdecydowanie marzeniem każdego mężczyzny jest wypożyczenie na tę okazję sportowego samochodu. Dla panny młodej często ten jakże agresywny wygląd nie jest wystarczający do podkreślenia powagi uroczystości. Dekoracja samochodu na wesele okazuje się więc w tym przypadku rzeczą niezbędną. O wypożyczeniu odpowiednich ozdób samochodowych również należy pamiętać nieco szybciej, o ile firma wypożyczająca auto nie posiada takiej opcji w cenie najmu.