Wybierając się na wizytę do Trójmiasta, warto wcześniej sprawdzić, gdzie zjeść w gdańsku? Miasto to słynie ze znakomitych lokali gastronomicznych proponujących różnoraką kuchnię. Mamy więc w czym wybierać. Aby zaplanować kulinarną podróż, dobrze jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wybierania restauracji.

Na co zwracać uwagę, by wybrać dobrą restaurację, w której będzie smacznie i klimatycznie?

Najważniejsze jest oczywiście menu, jakie oferuje dany lokal. Wbrew pozorom nie powinno być za bardzo rozbudowane. Zbyt długa lista dań może oznaczać to, że niektóre z nich są mrożone czy też jedzenie przygotowywane jest z gotowych półproduktów. Dobra restauracja Gdańsk zaproponuje nam urozmaicone dania, zrobione z naturalnych i świeżych składników. Potrawy powinny być zdrowe i przygotowane przez profesjonalnych szefów kuchni, którzy potrafią doprawić dania i zestawić ze sobą różne smaki. Warto pamiętać, że droższy lokal nie jest wcale gwarancją wysokiej jakości dań. Najlepszej klasy lokal gastronomiczny powinien dbać o to, aby korzystać z sezonowych produktów. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie i wiedza kucharzy. Sekretem dobrej restauracji są kucharze z pasją, miłośnicy kuchni, którzy sięgają zawsze po najlepszej jakości składniki, a swoje potrawy przygotowują zawsze tuż przed podaniem.

Co jest jeszcze ważne?

Oczywiście, dla wielu z nas ważna jest też jego czystość i estetyka. W wybranym miejscu musimy czuć się dobrze. Kuchnia, sala dla gości, czy WC powinny zostać utrzymane w należytej czystości. W każdej restauracji higiena to absolutna podstawa. Co ważne, lokal powinien być zaaranżowany w sposób spójny. Lepiej posiłki spożywa się w miejscach ładnych i klimatycznych. Dobra restauracja Gdańsk musi też zatrudniać profesjonalną obsługę. Kelnerzy powinni być uczynni, sympatyczni i mili dla gości. Ponadto muszą mieć wiedzę o serwowanych daniach. Dobrze, jeśli w karcie każdy znajdzie coś dla siebie. Wysokiej klasy restauracja powinna zadbać o propozycje dla wegetarian czy dzieci. Trzeba wziąć pod uwagę także opinie o danym miejscu, zarówno te zamieszczone w internecie, jak i zaczerpnięte od znajomych.

Gdzie zjeść w Gdańsku, aby móc cieszyć się pysznym smakiem potraw i się najeść?

W trójmieście znajdziemy liczne restauracje, a gdzie zjeść w gdańsku? Wiele zależy oczywiście od tego, jaką kuchnię preferujemy. Dobrą opcją będzie udanie się do restauracji Filharmonia, która zlokalizowana jest w budynku Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. W menu znajdziemy potrawy kuchni międzynarodowej i regionalnej. W tym miejscu spróbujemy takich potraw jak: golce kaszubskie z sosem wiśniowym, udo z gęsi, zupa kaszubska.