Molo to jedna z najważniejszych wizytówek nadmorskich miejscowości. Te prowadzące w głąb morza pomosty pozwalają na wspaniały spacer wśród szumu fal. Nie dziwi więc fakt, że są obowiązkowym miejscem do odwiedzenia przez każdego turystę. Z naszego artykułu dowiesz się, które molo w Trójmieście warto odwiedzić.

Trójmiasto to wspaniałe miejsce na mapie Polski. Jego niepowtarzalny klimat wynika zarówno z usytuowania nad Morzem Bałtyckim, jak i z wyjątkowego charakteru tworzących go miast — mówi przedstawiciel hotelu Amber. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot przyciągają turystów bogactwem zabytków i klimatycznych miejsc. Nie brakuje tam także pomostów prowadzących w głąb morza. Mola, bo o nich tu mowa, to doskonały sposób na oddalenie się od lądu, wsłuchanie w szum morskich fal i podziwianie pojawiających się na horyzoncie rybackich kutrów.

Molo w Sopocie

Najbardziej znanym molo nad Bałtykiem jest to znajdujące się w sąsiedztwie Grant Hotelu w Sopocie. Można do niego dojść wprost ze słynnego Monciaka — reprezentacyjnej ulicy Sopotu. Nie są to jednak wszystkie powody jego popularności. Sopockie molo jest wyjątkowe przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to najdłuższe molo nad Bałtykiem, a jednocześnie najdłuższy drewniany pomost w Europie. Turyści mogą wybrać się po nim na spacer, który liczy aż 512 metrów, z czego 448 znajduje się nad wodą. Historia tego niezwykłego mola sięga początków XIX wieku, kiedy to Jerzy Haffner zbudował pomost o długość 31,5 metra. Z czasem go wydłużano, dzięki czemu zyskało znaną nam formę. W 2011 roku wybudowano marinę dla jachtów, co dodatkowo zwiększyło jego turystyczne walory.

Molo w Orłowie

Drugi znany pomost spacerowy Trójmiasta mieści się w gdyńskiej dzielnicy Orłowo i jest jedną z ważniejszych atrakcji w okolicy. Jego długość wynosi 180 metrów, nie jest więc zbyt imponująca. Ma ono jednak inne zalety, które wpływają na jego dużą popularność. Przede wszystkim rozciąga się z niego wspaniały widok na słynny Klif Orłowski, dzięki czemu jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków spacerowych Gdyni. Ponadto w pobliżu molo znajduje się jedyna regularnie działająca scena letnia w Polsce, a także Promenada Królowej Marysieńki.

Wizyta nad Morzem Bałtyckim zawsze budzi niezapomniane emocje i pozostawia po sobie piękne wspomnienia utrwalone na zdjęciach. I z pewnością nie może zabraknąć wśród nich tych zrobionych na molo.