To naturalne, że w wyniku strachu, bardzo wiele osób (z rozkazu władzy) schowało się w domach – i tak naprawdę nikt nie ma prawa ich za to winić, ponieważ nikt nie chce zejść z tego świata z powodu zarazy z Chin prawda? Jednakże skoro zwykli ludzie pochowali się w domach, oznacza to również, że turystyka większości państw na tym sporo ucierpiała. Ale czy skoro już najgorsze za nami, to jak możemy podróżować po świecie?

Zanim zaczniemy – trochę spraw z poprzednich miesięcy

Jak każdy zapewne się domyślił, kwarantanna, sprawiła, że wszystkie loty, przejazdy za granicę oraz inne formy podróżowania poza granicami naszego kraju zostały zamknięte bądź odwołane. Przez koronawirusa również zostały tymczasowo przywrócone granice – nikt w celach turystycznych nie ma prawa wjechać, ani też wyjechać z naszego kraju. To sprawiło, iż rynek turystyki dosłownie się zapadł, i zapewne będziemy czekać długie miesiące, zanim się podniesie do stanu poprzedzającego pandemię. Każdy rodzaj wielkiego przemysłu i biznesu (samochodowy, wydobywczy, usługowy, nieruchomości) zaliczył krach, przez co eksperci przewidują, że poniesiemy biliardowe straty. Co prawda teraz restrykcje są co jakiś czas poluzowywane, ale wciąż nie możemy jeździć na wypady na nowy kontynent, bądź też korzystać normalnie z restauracji, dlatego też na ten sezon prawdopodobnie wakacje za granicą będziemy musieli sobie odpuścić, no chyba że mówimy tu o krajach ościennych. Co ciekawe, niektóre media postanowiły zrobić sondę w naszym społeczeństwie, i ponad 60% polaków w tym sezonie nie ma zamiaru wyjechać, bądź też chce spędzić wakacje u rodziny na wsi, bądź też w miejscach, gdzie nie będzie dużej ilości ludzi. Co prawda takie kraje jak Włochy czy Francja nie otworzyły się dla Polaków, ale już Czechy, Słowacja czy Węgry bardzo chętnie w tym roku przyjmą turystów.

Postaraj się zdecydować już teraz

Wiele osób które zrezygnowało bądź odwołało swoje wakacje, zapewne nadal chce gdzieś pojechać, jednakże aktualnie czeka na to, aż kwarantanna spowodowana koronawirusem się po prostu zakończy. Jeśli i my chcemy gdzieś pojechać po kwarantannie, to zdecydowanie mądrym posunięciem będzie odpowiednie tego zaplanowanie, żeby po zniesieniu kwarantanny nie obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. Śledź wiadomości, sprawdzaj kiedy zapowiadany jest koniec kwarantanny, oraz po ogłoszeniu tego dnia jak najszybciej zarezerwuj swoje loty, bądź też inny sposób transportu jakim zamierzasz udać się w to miejsce. Im szybciej to zrobisz, to istnieje większa szansa na to, że uda ci się zapewnić sobie miejsce, ponieważ dla osób które zrobią to po zniesieniu kwarantanny, zapewne tych miejsc zabraknie. Powiadom również rodzinę, o zamiarze wyjazdu, ponieważ niektórzy ludzie zapominają o powiadomieniu swojej rodziny o tym, a zdecydowanie lepiej jest podać swoim najbliższym takie informacje jak : gdzie jedziemy, kiedy wracamy, z kim jedziemy, po jakim czasie powinni się o nas martwić etc. Zapewnienie tych informacji nie tylko zapewni im spokój, ale też ubezpieczy ciebie, w razie gdyby ,,coś się stało” .

źródło: https://compass.net.pl