Osoby, które planują spędzić weekend nad morzem, bądź urlop w górach, przeglądając oferty obiektów hotelowych, mogą zauważyć, że proponują one swoim gościom różne rodzaje pokoi. Zazwyczaj różnią się one na pierwszy rzut oka jedynie ceną, ale tak naprawdę występują między nimi spore dysproporcje, zwłaszcza dotyczące ich wielkości, a także standardu. Jakie wyróżnia się rodzaje pokoi hotelowych? Podpowiadamy.

Rodzaje pokoi hotelowych według ich standardu

Niezależnie od tego, czy planujesz spędzić weekend nad morzem, czy jeziorem, dokonując rezerwacji, zwłaszcza w duży obiektach hotelowych, będziesz mógł wybierać między różnymi rodzajami pokoi. Są one kategoryzowanie ze względu na ich standard. Najczęściej obowiązuje podział na pokoje typu:

  • Standard — zazwyczaj posiadają prywatną łazienkę i podstawowe wyposażenie, takie jak łóżko, stolik i lampka oraz szafka nocna. W hotelach wyższej klasy dodatkowo może znaleźć się w nich również telewizor, bądź telefon. Ich powierzchnia zazwyczaj nie przekracza kilkunastu metrów kwadratowych.
  • Delux — określane są również czasami jako superior. Zazwyczaj są większe od standardowych pomieszczeń. Wyposażone są w dodatkowe elementy uzależnione od preferencji ośrodka. Może znaleźć się w nich na przykład mini barek, zestaw hotelowych kosmetyków, a także inne akcesoria. Czasami przypominają wręcz apartamenty, ponieważ podzielone są na część pełniącą funkcje pokoju dziennego, a także sypialnianą.
  • Apartamenty — w zależności od hotelu, mogą być nazywane również pokojami typu suite. Wyróżniają się bardzo bogatym wyposażeniem i dużą powierzchnią, która często przekracza metraż mieszkania. Nierzadko posiadają kuchnię, salon i sypialnię. Cechują się bardzo ekskluzywnym charakterem.

Rodzaje pokoi hotelowych według ilości łóżek

Kolejny podział, który występuje w większości obiektów takich jak Resort Laola to ten uwzględniający liczbę osób mogących spać w pomieszczeniu. Najczęściej spotyka się pokoje:

  • jednoosobowe — inaczej single room, w skrócie SGL. Znajduje się w nich jedno pojedyncze łóżko. Są przeznaczone dla osób podróżujących samotnie,
  • dwuosobowe — double room, w skrócie DBL. Ten typ wnętrza idealnie sprawdzi się dla par. Mogą znaleźć się w nim dwa osobne łóżka lub jedno duże,
  • trzyosobowe — triple room, w skrócie TRPL. W zależności od obiektu mogą znajdować się w nich trzy pojedyncze łóżka lub jedno pojedyncze i jedno podwójne.

Pozostałe pokoje nazywane są rodzinnymi lub kwalifikowane są do apartamentów, ponieważ może w nich odpoczywać więcej osób.