Życie toczy się coraz szybciej. Każdy chce wykorzystać swój czas do maksimum i zaplanować każdą minutę swojego dnia. Czy jednak jest to dobry sposób na życie? Niekoniecznie. Czasami lepiej trochę przystopować i cieszyć się chwilą. Z taką właśnie ideą wychodzi slow travel. Na czym to właściwie polega? Dlaczego warto zdecydować się akurat na taki typ podróżowania? Zapraszam do lektury.

Slow travel – co to takiego?

Zbliża się długo wyczekiwany przez Ciebie urlop czy wakacje? Jest to czas, w którym przede wszystkim musisz odpocząć. Wyjeżdżając w najbardziej odległe zakątki świata, ludzie zwykle wychodzą z założenia, że chcą zobaczyć tam jak najwięcej. Kosztem tego jest naprawdę intensywnie spędzony czas, podczas którego nie ma się nawet chwili na relaks. Jak zatem zagospodarować wolny weekend, tydzień, miesiąc w podróży? Tutaj z pomocą przychodzi tak zwany slow travel, który w największym skrócie oznacza powolne podróżowanie.

Slow travel to idea, której głównym założeniem jest podróżowanie bez pośpiechu. Odbywa się to kosztem zwiedzenia mniejszej ilości miejsc, ewentualnie wydłużenia wakacji, jednak w zamian za to możesz poczuć klimat każdej pojedynczej atrakcji.

Zależy Ci na prawdziwym, wartościowym wypoczynku połączonym z odhaczeniem najważniejszych obiektów turystycznych? Slow travel to propozycja, którą musisz wziąć pod uwagę. Grupowe, dobrze zorganizowane wycieczki w formie slow travel oferuje Kiribati Club, który pomoże Ci dotrzeć do najciekawszych, najbardziej oddalonych zakątków świata.

Największe zalety idei slow travel

Podróżowanie to Twoja pasja? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że szybciej nie zawsze znaczy lepiej. Nieustanne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ciągłe spoglądanie na zegarek i planowanie jak najszybszej trasy powoli Cię przytłacza? Postaw na slow travel.

Slow travel to przede wszystkim możliwość dogłębnego poznania najciekawszych miejsc z całego świata. Poświęcenie więcej czasu konkretnej atrakcji pozwoli Ci nie tylko na poznanie jej historii, ale również na wczucie się w otaczający Cię klimat.

Ogromną zaletą idei slow travel jest prawdziwy odpoczynek. Wakacje są od tego, aby rozluźnić się, naładować swoje baterie. Taka forma wycieczki sprawi, że wrócisz do domu nie tylko z niezapomnianymi wspomnieniami, ale przy okazji z dużą dawką energii. Bezstresowe podróżowanie da Ci poczucie bezpieczeństwa.

Powolne podróżowanie oprócz możliwości poznania najpiękniejszych miejsc na naszej planecie sprawi, że nawiążesz bliższy kontakt z lokalnymi ludźmi i poznasz ich kulturę.