W tym roku, dla odmiany, zamierzacie spędzić wakacje w górach? Świetnie, jednak do takiego wyjazdu trzeba się dobrze przygotować i nim wyruszycie w drogę, załatwić kilka spraw. W tym artykule omawiamy kilka kwestii, których należy dopilnować. Nie macie obranego celu podróży? Polecamy wakacje w Szczyrku, bo to wyjątkowe miejsce z mnóstwem ciekawych opcji na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Nocleg

Jak wakacje, to potrzebny będzie nocleg. Najlepiej zarezerwować go wcześniej, bo można trafić na świetne okazje. Latem w górach ceny za wynajem są niższe, bo to okres „poza sezonem”. Baza noclegowa jest mocno rozbudowana, więc ze znalezieniem idealnego miejsca na pobyt nie powinno być większych trudności. A jednym z obiektów, gdzie można się zatrzymać, jest Meta Apartments. Budynek znajduje się w świetnej lokalizacji – tuż obok kolei linowej na Skrzyczne. Co więcej, właściciel zapewnia 15% rabatu przy wcześniejszej rezerwacji terminu na wakacyjny pobyt. Portfolio obejmuje 16 nowoczesnych, funkcjonalnych i ładnie urządzonych mieszkań na wynajem, które oferują ciszę, spokój i prywatność. Więcej o tym miejscu i lokalach dowiesz się na stronie: meta-apartments.pl/spedz-wakacje-w-gorskim-apartamencie

Ubrania i niezbędne wyposażenie

Ten aspekt dotyczy w szczególności osób, które zamierzają wędrować po górach. Jeśli planujecie piesze wycieczki, spakujcie wygodne buty z grubą podeszwą, nie krępującą ruchów odzież i bieliznę termoaktywną. Zabierzcie ze sobą także ciepłe ubrania (w górach pogoda może się zmienić dosłownie w momencie, a burze są często nieprzewidywalne), czapkę z daszkiem lub chustę oraz plecak, do którego zabierzecie wodę i prowiant na drogę (koniecznie spakujcie czekoladę). Nie zapomnijcie o mapie, choć lepsza będzie aplikacja na telefon, i power banku, by w razie czego móc podładować smartfon.

Apteczka i kosmetyki

Na wyjazd zabierzcie wszystkie regularnie zażywane leki, a ponadto środek do dezynfekcji, plastry, bandaż, leki przeciwbólowe i folię termiczną (koc ratunkowy zapobiegający przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu). Podczas wędrówki lub rowerowej wyprawy może przydarzyć się kontuzja. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i mieć ze sobą mini apteczkę. Do walizki wrzućcie też krem z wysokim faktorem, bo latem w górach mocno piecze słońce.

Plan wycieczki

Jeśli planujecie piesze wędrówki, przed wyjazdem sprawdźcie dostępne szlaki i to, jak przebiegają. Ustalcie, którym z nich pójdziecie. Mierzcie siły na zamiary i wybierzcie trasę, której sprostacie kondycyjnie. To samo dotyczy rowerowych tripów. Jeżeli jednak zamierzacie zwiedzać lub korzystać z miastowych atrakcji, przygotujcie wcześniej plan wycieczki. Zastanówcie się, czy wszystkie wybrane lokalizacje odwiedzicie jednego dnia czy rozłożycie to w czasie. Jeśli nie bardzo wiecie, jakie miejsca wziąć pod uwagę, możecie skorzystać z poniższych propozycji.

Zwiedzającym szczyrkowskie tereny polecamy wybrać się m.in. na Plac św. Jakuba, przejść się Deptakiem nad Żylicą i zajrzeć do Sanktuarium Św. Jakuba – to zabytkowy, drewniany kościół z wnętrzem w stylu późnobarokowym. Ponadto warto odwiedzić kompleks trzech skoczni Skalite, gdzie odbywają się zawody i trenują polscy skoczkowie oraz Chatę w dechę, czyli muzeum techniki.

Hotelowe atrakcje

Urlop w Polsce ma to do siebie, że nigdy nie można być pewnym pogody. A tym bardziej w górach. Warto więc rozejrzeć się za noclegiem w miejscu z dodatkowymi rozrywkami, które umilą pobyt przy niesprzyjającej aurze. Na terenie wspomnianego kompleksu Meta Apartments funkcjonują m.in. restauracje, kawiarnia na świeżym powietrzu, strefa wellness i SPA, klub taneczny oraz pokój zabaw dla dzieci. Poza tym w sezonie letnim goście mają do dyspozycji zewnętrzny basen z widokiem na góry i strefą wypoczynkową. Przy takiej różnorodności opcji nie da się nudzić, nawet w niepogodę.

Wakacje w Szczyrku nie muszą sprowadzać się wyłącznie do górskich wędrówek. W mieście znajdziecie dużo więcej ciekawych opcji na udany wypoczynek. A jeśli dodatkowo dobrze zaplanujecie wyjazd i odpowiednio wcześnie zadbacie o istotne kwestie, wrócicie z pięknymi wspomnieniami.