Wraz z coraz większą ilością ciepłych dni większość z nas szuka coraz to nowszych okazji na złapanie chwili odpoczynku w promieniach słońca. Większość mieszkańców Warszawy pragnie także akwenów wodnych. W tym przypadku bardzo częstym celem takich wypadów jest Zalew Zegrzyński, czyli największy zbiornik wodny w okolicach stolicy. To właśnie tam w ciągu godziny można dojechać nad jego brzeg. To świetny sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny. Jakie atrakcje dla dzieci czekają na rodziny nad Zalewem Zegrzyńskim? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem nad Zalew Zegrzyński?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że opcji na wyjazd nad Zalew Zegrzyński jest naprawdę wiele. Wielu warszawiaków, jeżeli myśli o wyjeździe nad zalew, to z chęcią przyjeżdża do Nieporętu. Dlaczego jest to tak popularny kierunek? Przede wszystkim, znajduje się tu strzeżona dzika plaża, która prawdopodobnie jest najpopularniejsza w całej okolicy. W trakcie trwania sezonu zmienia się ona w prawdziwy, wakacyjny raj. Rodzice na pewno docenią też fakt obecności dedykowanego dla dzieci mniejszego basenu. Dzięki temu zabawa będzie bardzo bezpieczna.

Alternatywą dla nieporęckiej plaży może być odwiedzenie Zalewu Zegrzyńskiego od strony Serocka. To właśnie w tym mieście znajdziemy jedną z najładniejszych plaż na tym obszarze. Oprócz samej opcji wylegiwania się na plaży, przygotowano tam także inne ciekawe atrakcje. Jeżeli cenimy sobie aktywny wypoczynek, to czekają na nas kompleksy siłowni pod chmurką oraz boiska do siatkówki czy koszykówki. Dla dzieci postawiono tu specjalny wodny plac zabawy, który będzie stanowić alternatywę dla kąpieli w samym zalewie.

Zegrze Północne to miejsce całkowicie inne niż wcześniej wymienione, wręcz kurortowe plaże. Otóż to tutaj możecie wykazać się lub zdobyć umiejętnościami żeglarskimi. Nad Zegrzem Północnym działa akademia żeglarska, która pozwoli wam na zdobycie patentu żeglarskiego. Jeżeli jednak już macie ten patent w kieszeni, to istnieje tu możliwość wypożyczenia łódki i ruszenia w rodzinny rejs! To bez wątpienia świetna rozrywka dla każdego członka rodziny.

Warto także pamiętać o wyborze dobrego noclegu. Większość rodzin chce spędzić minimum kilka dni w otoczeniu pięknej flory oraz czystego jeziora. Z tego powodu można sprawdzić ofertę, która umieszczona jest pod linkiem: https://www.klubmila.pl/klub-mila-zegrzynek. Dobrze wyposażone pokoje oraz pyszne jedzenie z pewnością skuszą niejednego Warszawiaka.