Ogrzewanie pomieszczeń nietypowych to bardzo trudne i często kosztowne rozwiązanie, które sprawi, że nasz firmowy budżet jest mocno nadwyrężony. Rozwiązaniem z jednej strony jest oczywiście w pełni profesjonalna izolacja obiektu, z drugiej zaś zastosowanie odpowiednich urządzeń grzewczych. Wszystko to przełoży się na dobrą jakość i niższe rachunki. Ciekawym rozwiązaniem są promienniki ciepła.

Nie da się ukryć, że koszty stałe są jednymi z najcięższych, jeżeli chodzi o sprawy utrzymania hal, magazynów oraz innych budynków, zwłaszcza takich, które mają bardzo nietypowe rozmiary, konstrukcję, dach, inne aspekty techniczne.

Stąd konieczność po pierwsze wykonania bardzo dobrej izolacji, która zapobiegnie stratom ciepła, a po drugie doboru najlepszego sposobu ogrzewania lub dogrzewania. Ten ostatni element jest bardzo ważny i sprawia, że łatwo utrzymamy komfort cieplny. Sprawdzą się nowoczesne promienniki ciepła z firmy https://www.teoterm.com.pl/

Dogrzewanie hal nietypowych

Czasem w hali funkcjonują rozwiązania grzewcze, które przy normalnych, czyli lekkich zimach wystarczają, natomiast w przypadku mroźniejszych dni powodują już duże problemy i na przykład zagrażają towarom, które są przechowywane w hali. Jest więc możliwość, aby zastosować rozwiązania, które pozwolą na dogrzanie wnętrza. Tu sprawdzą się promienniki.

Czytaj także: https://www.kochamwies.pl/hala-magazynowa-jak-ja-ekologicznie-ogrzac/

Zalety promienników ciepła

Dobrze dobrane promienniki ciepła to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Promienniki podczerwieni sprawdzą się praktycznie w każdym typie obiektów budowlanych, począwszy od hal i magazynów, poprzez centra logistyczne, punkty przeładunkowe, jak również sklepy.

Niewątpliwym plusem promienników jest to, że nie wymagają montażu specjalistycznej instalacji. Wystarczy przemyślana instalacja elektryczna. To sprawia, że urządzenia mogą być montowane dokładnie tam, gdzie chcemy. Komfort jest więc ogromny, możemy spokojnie grzać, jak chcemy.

Kolejny plus to w zasadzie minimalna obsługa, gdyż nie mamy do czynienia z kotłownią oraz instalacją grzewczą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Promienniki konwertują energię elektryczną na energię cieplną, mamy więc do czynienia z ekologicznym systemem grzewczym, a także systemem, który po prostu jest sprawny, bezawaryjny i trwały. Sama konstrukcja promienników pozwala na ich umieszczenie „na wysokości”, a tym samym unikanie kolizji z wózkami widłowymi lub klientami.