Podczas zakupu zimowego płynu do spryskiwaczy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów, w tym m.in. temperaturę zamarzania. Przeanalizowanie takiego zakupu jest jak najbardziej korzystne, ponieważ w ten sposób dba się nie tylko o swój samochód i komfort podróżowania, ale też o własne zdrowie. Ważną informacją dla wszystkich właścicieli aut jest to, aby w okresie zimowym posługiwali się wyłącznie zimowym płynem do spryskiwaczy. Dzięki temu uniknie się efektu zamarzania wewnętrznego i zatykania dyszy spryskiwaczy.
Kupno zimowego płynu do spryskiwaczy – o tym nie można zapomnieć
W trakcie ostatecznego wyboru nigdy nie należy kierować się wyłącznie ceną. Zakup najtańszej butelki takiego płynu może okazać się mało ekonomiczny, ponieważ po kilku tygodniach nie pozostanie nic innego, jak:
- wymiana piór wycieraczek,
- wymiana uszczelek szyb.
W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan kupowanego płynu do spryskiwaczy w wersji zimowej. Powinno się unikać płynów z bardzo dużą ilością metanolu. Optymalnym rozwiązaniem będzie mieszanina alkoholu etylowego z metylowym (czasami izopropylowym). Klienci nie powinni również zwracać uwagi na płyny z oznaczeniami informującymi ich o obecności w płynie jakiegoś niebezpiecznego składnika. Co istotniejsze, nie na każdym płynie uda się znaleźć jego skład. W takich sytuacjach, lepiej zwrócić się do producenta z prośbą o podanie takiej informacji. Ważną kwestią dla wszystkich zainteresowanych osób będzie również temperatura krzepnięcia. W klimacie panującym na terenie Polski optymalnym wyborem będą płyny o temperaturze krzepnięcia od -20 do -30 stopni Celsjusza.
Lepiej wybierać cierpliwie
Przydatną wskazówką dla osób, które chcą zakupić zimowy płyn do spryskiwaczy w ekspresowym tempie jest to, iż lepiej wykazać się w tej kategorii cierpliwością i przeanalizować wszystkie dostępne modele. Zainteresowani mogą sprawdzić także woń interesującego ich płynu. Jeśli jest dość intensywna i zachęcająca, może to oznaczać, iż znajduje się w nim spora ilość alkoholu metylowego. Lepiej wybierać płyny o łagodnych zapachach. Skorzysta na tym samochód oraz ludzkie zdrowie.
Bardzo sceptycznie należy również podejść do płynów, które na etykiecie posiadają informację związaną z ostrzeżeniem o ewentualnym kontakcie płynu ze skórą. Takie wzmianki nigdy nie wróżą niczego dobrego, dlatego takie produkty warto odrzucać i zdecydować się na rzetelniejsze przeszukanie rynku. Trzeba mieć na uwadze to, że zimowy płyn do spryskiwaczy to obok zimowych opon jeden z najważniejszych elementów w samochodzie, który pozwala kierowcom na bezpieczne ruszenie z miejsca w okresie zimowym.
Partnerem artykułu jest firma Art-Bor Plus Sp. z o.o.