Skok ze spadochronem to niezwykle emocjonujące przeżycie. Spadanie z 4000 metrów z prędkością ponad 200 km na godzinę to niezapomniany wyczyn, którego na pewno nigdy nie zapomnimy. Co najważniejsze, aby przeżyć coś takiego, wystarczy zdecydować się na skok spadochronowy w tandemie. Może być to jednorazowa przygoda albo początek wyjątkowej pasji!

Skok ze spadochronu w tandemie

Skoki w tandemie dedykowane są dla osób, które nigdy wcześniej nie skakały ze spadochronem. Dlatego są też doskonałym sposobem na prezent dla kogoś, kto marzył o skoku, a nigdy się na niego nie zdecydował czy też dla osób lubiących mocne wrażenia. Wystarczy podarować komuś takiem Voucher u i umożliwić przeżycie tej niesamowitej przygody.

Skok w tandemie odbywa się w towarzystwie instruktora, do którego drugi skoczek przymocowany jest za pomocą specjalnych pasów. Przy skoku w tandemie stosuje się również specjalnie do tego przystosowany podwójny spadochron. Co najważniejsze, nie ma żadnych formalnych wymagań, aby móc odbyć skok. I tak naprawdę każdy, kto jest ogólnie zdrowy, waży mniej niż 110 kilogramów, może skoczyć ze spadochronem. Nawet dzieci od 12 roku życia, przy zgodzie obojga rodziców, mogą skakać w tandemie.

Przygotowania do skoku ze spadochronem

Co prawda do skoków ze spadochronem w tandemie nie potrzeba doświadczenia, jednak trzeba wiedzieć, jak zachować się w trakcie swobodnego spadania oraz w czasie pozostałych etapów skoku, czyli przy otwarciu spadochronu, szybowaniu oraz przy lądowaniu. Do zapoznania z wszystkimi ważnymi informacjami na temat skoku, służy krótkie szkolenie naziemne, gdzie skoczek jest przygotowywany przez profesjonalnych instruktorów do swojego skoku. Wszystkie niezbędne akcesoria – w tym kombinezon, otrzymujemy na miejscu. Trzeba tylko zabrać ze sobą jakieś sportowe obuwie.

Skoki spadochronowe podzielone są na kilka etapów:

  • lot na pokładzie samolotu
  • skok z samolotu
  • swobodne spadanie
  • szybowanie ze spadochronem
  • lądowanie

Najbardziej emocjonujący etap, czyli swobodne spadanie z wysokości 4000 metrów, do momentu otwarcia spadochronu (1700 m), trwa najkrócej, około 60 sekund, chociaż w górze wcale nie wydaje się to krótko. Następnie przez około 10 minut lecimy na spadochronie i lądujemy. Przy lądowaniu w tandemie bardzo ważne jest zaufanie instruktorowi, który doskonale wie, jak sprowadzić nas na ziemię.

Skok ze spadochronem – lokalizacja i cena

Cena skoku ze spadochronem zależy od wybranego pakietu i rodzaju skoku. Możemy skoczyć z samolotu, a także ze śmigłowca (opcja dostępna w Krakowie), z kamerzystą (a nawet dwoma) lub bez kamery. Organizatorzy skoków oferują wiele różnego rodzaju opcji, takich jak specjalne pakiety dla par, skok z fotorelacją lub skok z filmem. Oczywiście można zdecydować się na full opcję. Ogólnie ceny za skok w tandemie wahają się od około 600 zł do 1150 zł. Ciekawą ofertą są skoki express, kiedy można kupić bilet na skok w najbliższy weekend po bardzo korzystnej cenie (np. 599 zł).

Skoki spadochronowe są organizowane na terenie całej Polski – w przypadku południowej części kraju ciekawą opcją są skoki spadochronowe w Krakowie z Tandemy.pl. Niezapomniane wrażenia i wspaniałe widoki gwarantowane!