Spływ kajakowy jednodniowy to świetna propozycja na rodzinny weekend nad rzeką. Aktywnie, blisko natury i tanio – na taką formę wypoczynku decyduje się coraz więcej rodzin z dziećmi. Jak wygląda to w praktyce? Podpowiadamy.

Czy dzieci na spływie się nie nudzą?

O tę kwestię martwi się chyba każdy rodzic. Uspokajamy, świat widziany oczami dziecka z perspektywy pływania po rzece jest niezwykle ciekawy. Tym bardziej że po drodze na uczestników wyprawy czeka wiele atrakcji i zapierających dech w piersi widoków. Dzieci – zarówno te młodsze, jak i starsze z pewnością będą zaciekawione roślinnością oraz zwierzętami zamieszkującymi tereny przy rzece. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą lornetki, być może przy odrobinie szczęścia uda wam się zobaczyć żurawie! Ponadto po drodze mijać będziecie zabytkowe mosty, domki i skanseny. Moc atrakcji czeka na was także na mecie, czyli we wsi Wdzydze Kiszewskie – muzeum, dworki, wiatraki, pole biwakowe, restauracje i wiele innych…

Ile kajaków należy wypożyczyć?

Oczywiście jest to kwestia indywidualna. W ofercie wypożyczalni dostępne są kajaki trzyosobowe, które znakomicie sprawdzą się w przypadku rodziców z jednym dzieckiem oraz kajaki dwuosobowe z możliwością wynajęcia dostawki dla dziecka.

Przygotowując się na spływ kajakowy jednodniowy Wdą z dziećmi, warto zabrać ze sobą:
– komplet ubrań na zmianę,
– wygodne, wodoodporne obuwie,
– kapok dla dziecka,
– płaszcze przeciwdeszczowe,
– okulary przeciwsłoneczne,
– czapki z daszkiem,
– spray na komary,
– krem z filtrem,
– jedzenie i picie.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7W-isIg3rw

 

Dlaczego warto spędzić rodzinny weekend nad rzeką?

Na koniec skupimy się na zaletach jednodniowych spływów kajakowych. Najważniejszą jest oczywiście możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu w bliskim otoczeniu wody oraz malowniczych krajobrazów. Przepłynięcie trasy o długości 22 km z Lipusza do Wdzydz Kiszewskich zajmuje ok. 6-7 godzin. Co więcej, szlak jest bardzo łatwy do pokonania. Trasa nie wymaga od uczestników zmagania się z trudnymi przeszkodami, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Kilkugodzinny spływ kajakowy wiąże się z poniesieniem o wiele niższych kosztów niż ma to miejsce w przypadku kilkudniowej wyprawy. Co więcej, dzieci w wieku do lat 8, pokonujące trasę w kajaku trzyosobowym lub dwuosobowym z dostawką nic nie płacą! Na tym jednak nie koniec zalet! Spływy kajakowe sprzyjają zacieśnianiu więzi rodzinnych.