Biel jest zdecydowanie kolorem ponadczasowym, pasującym do wszystkich wnętrz, sprawiających, że aranżacja jest przyjemna dla oka i komfortowa w użytkowaniu. Bardzo często mamy do czynienia z białymi sypialniami.


Zaplanowanie aranżacji sypialni wymaga często poświęcenia sporej ilości czasu. Warto pamiętać o tym, że to właśnie pomieszczenie jest specyficzne i pełni w domu/mieszkaniu bardzo ważną rolę – relaksacyjną. To właśnie tam odpoczywamy po ciężkim dniu, regenerujemy się, mamy możliwość w ciszy i spokoju poczytania książki lub posłuchania muzyki. Zastosowanie optymalnych rozwiązań, dobór kolorystyki, mebli, oświetlenia, łózka, dodatków sprawi, że sypialnia będzie miała swój niepowtarzalny charakter, a my będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Łóżko i materac – centralne miejsce w sypialni

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko. Powinno być ono estetyczne, stabilne, odpowiednio duże, ciche, elegancko wykończone i posiadać odpowiednio dobrany materac oraz poduszki, aby sen był komfortowy. Łóżka drewniane na wymiar, łóżka stalowe, tapicerowane, kontynentalne – wybór jest naprawdę szeroki i pozwala praktycznie na nieograniczoną aranżację.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/kilka-elementow-ktore-skladaja-sie-na-komfortowa-sypialnie/

W białej sypialni zdecydowanie warto postawić na łóżko w innym kolorze niż biel. Takie przełamanie sprawi, że wygląd pomieszczenia nie będzie monotonny, a urozmaicony. Można zakupić łóżko drewniane w naturalnym kolorze, impregnowane na ciemniejszy kolor bądź łóżko w kolorze kremowym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są łóżka stalowe w kolorze czarnym.

Ściany i sufity

Biel jest kolorem ponadczasowym, ale podczas wyboru odpowiedniej farby zdecydowanie warto sprawdzić odcień bieli, który uzyskamy. Optymalnym rozwiązaniem jest biel w odcieniu śnieżnym, dostępne są również farby dające efekt kolorystyczny wpadający w żółć, niebieskości bądź szarości. Jedną ze ścian lub okolice drzwi, okien, zabudowy można wykończyć elegancką tapetą bądź kamieniem dekoracyjnym.

Meble

Jeżeli mamy pomieszczenie, które jest mocno nasłonecznione to dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli o matowych frontach, które będą pasować do również matowego wykończenia ścian. Delikatna kolorystyka mebli sprawi, że biel nie będzie przytłaczać, w pomieszczeniu nie będzie również uczucia zimna. Do mebli oczywiście można dobrać eleganckie dodatki w postaci kwiatów, ramek na zdjęcia.