Wiele linii lotniczych zawiesiło swoje loty z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Na granice wróciły kontrole graniczne, ludzie zostali zmuszeni do zamknięcia się w domach po to, by jak najszybciej poradzić sobie z panującym wirusem. Na szczęście wiele obostrzeń powoli zostaje znoszonych, dzięki czemu podróżowanie znów jest możliwe. Odbywa się jednak na zupełnie nowych zasadach. Jak więc podróżować bezpiecznie? Jakim środkiem transportu? Jak jest z postojami w miejscach publicznych? Idealnie w takim przypadku sprawdzi się turystyczna toaleta thetford.

O jakich zasadach należy pamiętać w trakcie podróży?

Mimo istniejących ograniczeń podróżowanie po świecie i kraju znów jest możliwe. Wymaga to jednak podporządkowania się pewnym zasadom. Po pierwsze, przed podróżą należy się do niej odpowiednio przygotować w termometr, leki przeciwgorączkowe oraz wszelkie dokumenty medyczne. Niezbędne w trakcie podróży są również chusteczki nasączone płynem do mycia, płyn do dezynfekcji, chusteczki jednorazowe, maseczki oraz jednorazowe rękawiczki.

Ponadto trzeba zadbać o odpowiedni zapas wody. Dietetycy od lat przestrzegają, by pić co najmniej 2 litry wody dziennie. W trakcie podróży nie wolno o niej zapominać, podobnie jak o drobnych przekąskach. Kolejną ważną zasadą jest częste mycie rąk, przynajmniej raz na godzinę, mając kontakt z przedmiotami dotykanymi przez inne osoby. Dotykanie powierzchni publicznych zaleca się wykonywać w rękawiczkach jednorazowych lub za pomocą chusteczki jednorazowej. Zaleca się zrezygnować z witania za pomocą podawania dłoni.

Podróż w czasach pandemii

Jakie zasady przestrzegać w różnych środkach transportu?

Nie ma co ukrywać, że podróżowanie własnym samochodem jest najbezpieczniejszą formą transportu, ponieważ jest tutaj najbardziej ograniczony kontakt z innymi ludźmi. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej dezynfekcji najczęściej dotykanych elementów jak i dbanie o czystość w samochodzie. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na kierownicę, drążek zmiany biegów, dźwignię kierunkowskazów, dźwignię sterowania wycieraczkami, przyciski na panelu klimatyzacji, klamki, radio i systemy multimedialne.

Jeśli nie ma wyboru i trzeba wybrać podróż pociągiem czy autokarem należy podporządkować się pod zalecenia obsługi. Warto zadbać o dodatkowe środki ostrożności takie jak przetarcie stolika oraz poręczy za pomocą chusteczki nasączonej płynem do dezynfekcji. Trzeba uważnie obserwować, czy osoba obok nie kicha czy kaszle, w takiej sytuacji zaleca się zmianę miejsca. W środkach masowego transportu należy bardzo często myć i dezynfekować ręce.

Alternatywa do postojów w miejscach publicznych – toaleta Thetford

Zwykle postoje odbywają się momencie, gdy odczuwamy silną potrzebę skorzystania z toalety. Najczęściej są to postoje w miejscach publicznych. By zwiększyć ostrożność warto zrezygnować z korzystania z toalet publicznych na rzecz modeli turystycznych takich jak toaleta Thetford. To niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się podczas podróży camperem, przyczepą campingową czy podczas rejsu na łódce. Płyn do toalet turystycznych jest idealny do zachowania odpowiedniego poziomu higieny przenośnej toalety.