To ciekawe miasto z pewnością zasługuje na naszą uwagę, a wycieczki po jego okolicy dostarczą każdemu z nas niezapomnianych wrażeń. Andrychów znany jest przecież z korzystnej lokalizacji, dzięki czemu wypoczynek na jego terenie staje się jednym z atrakcyjniejszych rozwiązań dla miłośników aktywnego wypoczynku. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas? Co warto wiedzieć na temat miasta oraz znajdujących się na jego terenie atrakcji?

Andrychów – z kart historii

Andrychów może się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. Wiadomo, że niemal od samego początku, Andrychów był ważnym ośrodkiem tkactwa. Od połowu XVIII stulecia miejscowość ta stała się ważnym ośrodkiem targowym, dzięki czemu mogła wkrótce zdobyć prawa miejskie. Kolejnym czynnikiem, który w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju miasta, było pozyskanie połączeń kolejowych pod koniec XIX wieku. W 1908 roku w Andrychowie powstała Pierwsza Galicyjska Tkalnia Mechaniczna, dzięki której miasto to stało się jeszcze ważniejszym ośrodkiem przemysłowym. Jednocześnie zaczęła się tu bardzo dobrze rozwijać turystyka, dzięki której Andrychów już w okresie międzywojennym stał się znanym letniskiem. Do dziś jest on traktowany jako jedna z ciekawszych miejscowości, z których można urządzać wycieczki w Beskid Mały. Jak jeszcze może tutaj spędzić czas?

Co warto zobaczyć na terenie Andrychowa?

W czasie wycieczki po terenie Andrychowa, można się spotkać z wieloma ciekawymi pamiątkami z dawnych czasów. Klasycystyczny parterowy pałac Bobrowskich, wzniesiony w początkach XIX stulecia, bez wątpienia jest tu jedną z najbardziej znanych budowli. Sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających to miasto turystów cieszy się też XVIII-wieczny kościół św. Macieja, będący ciekawym przykładem stylu barokowego. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę z zakresu historii, miejscem godnym polecenia stanie się z pewnością Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej. Można w niej zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, związanych zarówno z Andrychowem, jak i z okolicznymi miejscowościami.

Urlop w rejonie Andrychowa to idealna propozycja dla każdego, kto chce aktywnie spędzać wolny czas, a jednocześnie poznawać dzieje beskidzkich miejscowości. Tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów, a liczne atrakcje sprawiają, że nuda nikomu tu nie grozi. Wszystko to sprawia, że turystyka na terenie tego miasta do dziś odgrywa bardzo ważną rolę, a chętnych na wypoczynek w jego rejonie nie brakuje.