Atrakcje w Czorsztynie sprawiają, że ten malowniczy region Małopolski z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Na jakie atrakcje można liczyć tu, przyjeżdżając latem?

Jakie atrakcje w Czorsztynie są cenne z perspektywy turysty?

Flagową atrakcją na lokalnej mapie jest zamek wybudowany w XIV wieku na zlecenie Kazimierza Wielkiego. Ten okazały i całkiem nieźle zachowany jest udostępniony do zwiedzania turystom. Atrakcje w Czorsztynie to także Jezioro Czorsztyńskie, którego piękne, spokojne wody są idealne do uprawiania sportów, ale też przechadzania się wzdłuż brzegu czy innych form wypoczynku. Z myślą o najmłodszych przygotowano piaszczyste boisko do siatkówki oraz trawiastą plażę. Rozrywek o każdej porze roku z pewnością tu nie zabraknie.  

Atrakcje turystyczne – co czeka na zwiedzających w sezonie letnim? Na jakie formy rozrywki można tu liczyć?

Atrakcje turystyczne w Kluczkowcach to przede wszystkim liczne trasy narciarskie przygotowane dla miłośników białego szaleństwa w każdym wieku. To również wiele ścieżek spacerowych po tutejszych lasach, duktach i wąwozach. To także możliwość uprawiania sportów czy bardziej spokojnego zwiedzania okolicy. Bajeczny widok na Beskidy Zachodnie oraz Pieniny skłania wiele osób z całej Polski, aby przyjechać tu nie tylko zimą. Przejażdżki rowerowe po pofałdowanym, zróżnicowanym terenie to nie lada gratka dla fanów jednośladów i zapierających dech w piersiach widoków. To również test dla kondycji i możliwość rozwoju ruchowego w miłych okolicznościach przyrody. Przejazdy motocyklem dostarczają nieziemskich widoków, które zwłaszcza dla mieszkańców miast będą czymś niezwykłym i niezapomnianym. Bliskość natury koi, odpręża i relaksuje, dostarczając nowych bodźców sprzyjających wypoczynkowi. Noce spędzone przy ognisku w gronie przyjaciół na pewno będą wyjątkowe. Warto raz na jakiś czas zerwać z codzienną rutyną i wybrać się na łono natury, aby odzyskać siły i chęci do życia. Ten rejon Małopolski nadaje się do tego idealnie.