Farbowanie włosów to dość złożony proces. To właśnie dlatego warto poznać tajniki tego zabiegu, zanim do niego przystąpimy.

Farbowanie włosów – czy naprawdę jest to tak inwazyjny proces?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich na całym świecie jest farbowanie włosów i zapewne niespecjalnie to kogokolwiek dziwi. Wiele osób chce od czasu do czasu wykonać pewną transformację swojego wyglądu, a zmiana koloru naszych włosów pozwala na wykonanie naprawdę mocno zauważalnej i rzucającej się w oczy metamorfozy. Dodatkowo nowy kolor jest w stanie pozwolić nam na uwypuklenie naszych największych atutów, jeżeli chodzi o urodę. Wszystko oczywiście brzmi naprawdę kolorowo, lecz oczywiście musimy dodać łyżkę dziegciu do tej beczki miodu.

Mimo że farbowanie to zabieg popularny i chętnie wykonywany, jest on niestety równocześnie dość inwazyjny. Oczywiście trzeba w tym miejscu nadmienić, że i tak sytuacja wygląda o wiele lepiej niż jeszcze chociażby kilkanaście czy tym bardziej kilkadziesiąt lat temu – świat kosmetyki poszedł do przodu i nawet do farbowania możemy obecnie wykorzystywać substancje, które szkodzą naszym włosom mniej. Tak mocna ingerencja w ich strukturę nie może jednak ujść nam całkowicie na sucho i zdecydowanie powinniśmy o tej kwestii pamiętać.

Czy do farbowania włosów powinniśmy się specjalnie przygotowywać?

Mając już na uwadze, jak dużym obciążeniem dla naszych włosów jest ich farbowanie, w naszej głowie może zrodzić się dość dobre pytanie: czy w takim razie do tego zabiegu powinniśmy się jakoś wyjątkowo szykować? Odpowiedź jest dość prosta: ogólnie nie, lecz warto tę myśl rozwinąć.

Eksperci od koloryzowania włosów wskazują na przykład, by na 2-3 dni przed farbowaniem nie myć włosów, co stoi w pewnej opozycji do szerokiego przekonania. Myjąc włosy bowiem zdejmujemy również naturalne substancje ochronne, które sprawią, że lepiej zniosą one cały proces. Dodatkowo powinniśmy na ten czas ograniczyć stosowanie jakichkolwiek środków jak żele, odżywki czy maski. Nie warto również mocno przeskakiwać z kolorów. Farba blond na ciemne włosy z pewnością skończy się co najmniej na kilku wizytach. Oczywiście nie jest to niewykonalne, lecz bardzo czasochłonne.

Samodzielne farbowanie włosów – czy warto ryzykować?

Co zaś możemy powiedzieć w kontekście farbowania włosów na własną rękę? Jeżeli nie są to drastyczne zmiany, możemy podjąć taką próbę. Ogólnie jednak zaleca się wykonywanie farbowania w sprawdzonych salonach fryzjerskich, szczególnie jeżeli będzie to dla naszych włosów naprawdę drastyczna zmiana.