Prawidłowo dobrana dieta jest przede wszystkim dostosowana do predyspozycji naszego organizmu i jego kondycji. Nie bez znaczenia pozostaje także nasz tryb życia oraz to, czy jesteśmy w stanie spożywać jedzenie regularnie. Dieta dla każdego po prostu nie istnieje. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas? Podpowiadamy.

Odpowiednia dieta, a catering dietetyczny

Dzisiejsze czasy wymagają od nas zaangażowania i nieustannej gonitwy. Chodzi już nie tylko sprawy zawodowe, ale i prywatne. W ich ferworze często łapiemy więc po produkty, które mamy pod ręką, robimy szybkie śniadanie, obiad jemy na mieście, a kolację albo pomijamy, albo stawiamy na porcje, które nadrobią nasze dzienne żywieniowe zaległości. To duży błąd. Jeśli walka z czasem stanowi dla nas problem, albo po prostu nie mamy pomysłów na przygotowywanie zdrowych i wartościowych posiłków, wówczas warto udać się do doradcy żywieniowego, który skomponuje jadłospis wedle naszych indywidualnych predyspozycji oraz oczekiwań.

Warto wybierać firmy, które w ofercie mają nie tylko doradztwo żywieniowe, ale także i catering dietetyczny. Tym sposobem oprócz tego, że dieta będzie dla nas indywidualnie skomponowana, to otrzymamy gotowe posiłki prosto pod drzwi domu czy też firmy – słowem – we wskazane przez nas miejsce.

Przeczytaj również: https://www.e-szkrab.pl/wspierac-odpornosc-dziecka/

Najlepsza dieta – zadaj sobie podstawowe pytania

Pierwszym powinno być to: dlaczego nie mogę schudnąć? Pod lupę należy tu wziąć zarówno nawyki żywieniowe, jak i tryb życia. Jakie produkty najczęściej trafiają na nasze talerze, czy mięso czy może warzywa, czy podjadamy między posiłkami, mamy słabość do słodyczy i czy jemy regularnie. Kolejna kwestia, to odpowiedź na pytanie, w jakiej kondycji jest nasz organizm. Zdrowie jest najważniejsze i można je wspomóc dietą, ale żeby to zrobić, trzeba wykonać badania. Bez nich ani rusz.

Kiedy już ustaliliśmy, jakim typem osoby jesteśmy pod względem żywienia, czas przejść do pytania pt. czy ja w ogóle się ruszam. Jak to jest z moją aktywnością. Nie od dziś mówią, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a spot to zdrowie. Jest w tym 100 proc. racji. Oczywiście nie każdy może wykonywać pewne ćwiczenia, niektóre z aktywności są wręcz niewskazane, ale na ogół spośród wielu sposobów na wprowadzenie organizmu w ruch, na pewno znajdziemy odpowiedni dla siebie – o ile mamy oczywiście takie możliwości.

Wybór diety ma znaczenie

Mówiąc dieta najlepiej mieć na myśli styl życia. Wszelkiej maści diety pt. odstawiam niektóre produkty, a za chwilę do nich wracam zazwyczaj zawsze kończą się powrotem do masy startowej, albo i osiągnięciem znacznie większej. Myśląc dieta, najlepiej brać pod uwagę zmianę złych nawyków żywieniowych, jedzenie racjonalne, wartościowe. Eliminację śmieciowych dodatków, wprowadzenie organizmu w ruch. Nie chwilę, a na stałe. Wówczas istnieje duża szansa na to, że będziemy zadowoleni zarówno z naszej sylwetki, jak i kondycji.

Artykuł powstał we współpracy z diet4u.pl