Konto dla młodych dedykowane jest dla młodzieży przed 26. rokiem życia. Ze względu na docelową grupę odbiorców, utrzymanie takiego rachunku jest znacznie tańsze niż tradycyjnego konta bankowego. Praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie taki wariant, jednak szczegółowe warunki jego użytkowania mogą różnić się, w zależności od danej placówki. Aby wybrać najkorzystniejszą opcję, pozbawioną dodatkowych opłat, należy sprawdzić kilka elementów umowy.

Kiedy założyć swoje pierwsze konto?

Polskie prawo pozwala na założenie konta już po 13. roku życia. Potrzebna jest wówczas zgoda opiekuna na dokonane takiej formalności. Ze względu na to, niektóre banki posiadają w ofercie konta dla młodych dedykowane dla grupy wiekowej 13-17 lat. Po uzyskaniu pełnoletności oczywiście konto zakłada już sam zainteresowany, a korzystne warunki takiego rachunku obowiązują do 26 roku życia.

Studenci często podejmują dodatkowe, dorywcze prace, konto osobiste wówczas bardzo się przydaje. Co jednak z młodszymi użytkownikami? Czy warto takie konto zakładać? Oczywiście. Jeśli utrzymanie rachunku bankowego nic nie kosztuje, posiadanie go może uczyć nastolatków zarządzania swoim budżetem. Kluczowe jest tutaj dobranie najkorzystniejszej oferty na konto bankowe.

Konto dla młodych – które oferty?

Najlepszą ofertą dla młodych użytkowników będzie ta najtańsza, z dostępem do nowoczesnych usług bankowych. Bankowość mobilna czy internetowa, to najczęściej obierana przez studentów droga do dokonywania płatności. Każdą ofertę banku należy dokładnie przejrzeć. Najlepiej posłużyć się rankingami kont. Warunki są atrakcyjne czasem tylko na pierwszy rzut oka. Ostatecznie może się okazać, iż bank nie pobierze opłaty za kartę, ale w momencie, w którym dokona się z jej pomocą zakupów na określoną kwotę. Więcej informacji na temat tego jak wybrać najlepszą spośród wielu ofertę, znajdziesz na stronie: https://www.polskapraca.info/bankowych-powinienes-wiedziec/.

Jak założyć konto dla młodych?

Osoby niepełnoletnie mogą otworzyć rachunek bankowy za zgodą opiekuna prawnego. Do dokonania formalności potrzebne będą dokumenty zainteresowanego oraz jego opiekuna. W przypadku nastolatków, dokumentem wiążącym jest legitymacja szkolna lub dowód osobisty. Jeśli rodzic nie ma tego samego nazwiska co dziecko, bank może wymagać również przedstawienia aktu urodzenia. Założenie konta dla nieletnich najczęściej możliwe jest tylko w siedzibie oddziału. W przypadku pełnoletnich użytkowników, założenie konta może odbyć się nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz online.

Konto dla młodych – co po 26. roku życia?

Warunki konta dla młodych obowiązują do ukończenia 26. roku życia przez użytkownika. Po upłynięciu tego okresu, rachunek bankowy zostanie automatycznie zmieniony na inną propozycję z oferty. Ze względu na to, iż oferty różnią się w zależności od podmiotu bankowego, warto dopytać jego przedstawiciela, jakich warunków należy się wówczas spodziewać.