Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że jak co roku Polacy będą mogli znowu wyruszyć na stoki, by oddać się szaleństwu na nartach. Z tego tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy narciarskiej.

Dobrze się przygotuj

Każdy zagraniczny wyjazd powinien być poprzedzony odpowiednimi przygotowaniami. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zimowe wyjazdy na narty. Sprawdź, jak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza niezależnie od poziomu zaawansowania: https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/ferie-niezbednik-narciarza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy narciarskiej?

Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy ubezpieczenia narciarskiego, na które powinieneś zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem polisy.

Koszty leczenia – podstawowy element każdego ubezpieczenia turystycznego. Przed zakupem polisy sprawdź warunki pokrycia kosztów leczenia poza granicami kraju. Dobrze byłoby, gdybyś zwrócił uwagę na maksymalną kwotę odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zadbaj również o pakiet w postaci finansowania poszukiwań w górach.

OC – jazda na nartach jest sportem o podwyższonym ryzyku spowodowania wypadku. Jeśli z Twojej winy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Wszystkie osoby poszkodowane Twoim nieumyślnym działaniem otrzymają stosowne odszkodowania. Pamiętaj tylko o podpisaniu z uczestnikami wypadku porozumienia o polubownym rozwiązaniu całej sprawy,

NNW – ten pakiet da Ci gwarancję otrzymania środków finansowych w sytuacji, gdy wskutek nieszczęśliwego wypadku Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu. W razie śmieci pieniądze otrzyma rodzina lub osoby przez Ciebie upoważnione.

BP i SS – ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego jest niezwykle istotna w kontekście zagranicznego wyjazdu na narty. W końcu kradzieże lub zagubienia zdarzają się niezwykle często, szczególnie na lotniskach i dużych skupiskach ludzkich. Pamiętaj jednak, że wielu ubezpieczycieli nie obejmuje ochroną wypożyczonego sprzęty sportowego.

Przeczytaj OWU

Przed podpisaniem umowy pamiętaj o tym, by zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). Znajdziesz tam najważniejsze informacje o swojej polisie. W OWU powinny być wykazane również wszystkie wyłączenia od odpowiedzialności ubezpieczyciela. To bardzo ważne, żebyś znał takie szczegółu jeszcze przed wyjazdem. W razie sytuacji kryzysowej musisz wiedzieć, czy pomoc Ci się należy, a jeśli tak to w jakim zakresie.