Wycieczki rowerowe cieszą się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród fanów kolarstwa, ale również miłośników aktywnego spędzania czasu. Jest to idealny sposób, aby spędzić miło czas z rodziną bądź przyjaciółmi i zadbać o swoje zdrowie. Jak wybrać odpowiedni model roweru i gdzie go szukać? Podpowiadamy.

Dobry sklep rowerowy, czyli jaki?

Wybierając sklep rowerowy, warto uprzednio zaznajomić się z ofertą i proponowanym asortymentem. Ważne jest, aby takie miejsce posiadało wszystkie niezbędne akcesoria, w które będziemy mogli zaopatrzyć się od razu. Dzięki temu oszczędzimy czas. Ważnym aspektem jest to, czy części rowerowe są oryginalne i pochodzą bezpośrednio od producentów. Jakość takich elementów jest znacznie wyższa, zapewnia nam komfort użytkowania i sprawia, że zakupem będziemy mogli cieszyć się bardzo długi czas. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza gdy planujemy długodystansowe wycieczki. Musimy zadbać o to, aby w trakcie trasy żadna część roweru nie uległa awarii i nie przysporzyła nam kłopotów.

Dobry sklep rowerowy powinien składać się z profesjonalnej obsługi, którą cechuje przede wszystkim miłość do rowerów. To bardzo istotne, aby personel służył pomocą na każdym etapie doboru sprzętu oraz potrzebnych akcesoriów. Powinniśmy zwrócić uwagę, na to czy sklep oferuje usługi z zakresu serwisu. Jeśli jesteśmy z województwa małopolskiego, to warto odwiedzić Kraków serwis rowerowy. Zwróćmy uwagę na stan techniczny pojazdów, zwłaszcza gdy na wycieczki wybieramy się z dziećmi. Ważnym aspektem jest to, czy wybrany przez nas sklep rowerowy oferuje usługi z zakresu kontroli wszystkich elementów, które narażone są na uszkodzenia.

Jak wybrać rower?

Obecny rynek kolarstwa jest rozwinięty na tyle silnie, że każda osoba znajdzie rower dopasowany do jej potrzeb i preferencji. Jest jednak kilka istotnych rzeczy, na które przed zakupem sprzętu warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, zastanówmy się, po jakich drogach będą odbywały się nasze wycieczki. Do niedawna wśród najpopularniejszych segmentów rowerów dominowały górskie, natomiast teraz do wyboru mamy całą ofertę sprzętu, który zapewni nam komfort użytkowania i bezpieczeństwo, między innymi rowery crossowe, szosowe, trekkingowe, a nawet elektryczne. Warto w tym celu sprawdzić ofertę sklepów, np. iSport.

Kupując rower, należy zwrócić uwagę również na takie elementy, jak rama i wielkość kół. Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo jest sprawą pierwszorzędną. Sprzęt możemy rozpatrywać również w takiej kategorii jak cena.