Turnusy rehabilitacyjne nad morzem są wybierane przez wiele osób niepełnosprawnych, które muszą poddać się profesjonalnym zabiegom rehabilitacyjnym. Nie ma nic przyjemniejszego, niż rehabilitacja połączona z przyjemnym wypoczynkiem w morskim klimacie. W trakcie wspomnianych turnusów zainteresowani skorzystają z opieki medycznej, ale też z szeregu różnych zajęć oraz atrakcji.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – na czym właściwie polegają?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem mają ogromny wpływ na poprawę stanu zdrowia osoby niepełnosprawnej. W trakcie ich trwania pacjenci biorą udział w zajęciach zleconych przez doświadczonych i wykwalifikowanych rehabilitantów. Oddają się w ręce wyspecjalizowanej kadry medycznej, dzięki czemu wszelkie zabiegi przebiegają bez żadnych niespodzianek.

Pacjenci na każdym etapie trwania wybranego turnusu mają dostęp do opieki medycznej i pielęgniarskiej, a do tego realizuje się rehabilitację społeczną. W ośrodku organizowane są:

  • marsze nordic walking,
  • wieczorki taneczne i biesiady,
  • grille,
  • wycieczki rowerowe,
  • ćwiczenia gimnastyczne,
  • ćwiczenia na basenie.

Oczywiście decydujący wpływ na to, kto konkretnie bierze udział w danych zajęciach ma rehabilitant.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – kto może w nich uczestniczyć i jakie dają efekty?

Każdy pacjent wybiera dla siebie odpowiednie turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Do wyboru jest wersja 7-dniowa lub 14-dniowa. Turnusy są przeznaczone nie tylko dla seniorów, ale też osób dorosłych i dzieci. W niektórych przypadkach można nawet skorzystać ze zniżek dla dzieci (przy dwóch osobach dorosłych w pokoju).

Turnusy są dostępne w dobrych cenach, a na całkowity koszt wyjazdu składają się:

  • zakwaterowanie i wyżywienie,
  • zabiegi podstawowe (co najmniej kilkanaście zabiegów zdrowotnych),
  • przygotowany program kulturalno-rozrywkowy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresowani pacjenci dokupili sobie dietę lub też skorzystali z zabiegów zaawansowanych. Ostateczną decyzję można podjąć już na miejscu.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem (all-tourist.pl) mają wielki wpływ na podniesienie skuteczności realizowanej terapii. Dodatkową zaletą jest poprawa kondycji psychicznej pacjentów oraz praca nad lepszym samopoczuciem i kondycją fizyczną. Rehabilitacja w zdecydowanej większości przypadków kończy się wielkim sukcesem.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – jak wyglądają zabiegi i program kulturalno-rozrywkowy?

Wiadomo, że dla pacjentów najważniejsza podczas wybranego turnusu jest profesjonalna rehabilitacja, ale jednocześnie nie można zapominać o wspomnianym wyżej programie kulturalno-rozrywkowym.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze zabiegi podstawowe warto wskazać m.in.: ćwiczenia w odciążeniu, laseroterapię, gimnastykę w basenie, masaż podwodny, ultradźwięki, magnetostymulację, magnetoterapię, krioterapię, inhalacje, fotele masujące, gimnastykę przyrządową, maty masujące, masaże próżniowe, elektrostymulację i naświetlanie IR.

W przypadku zajęć dodatkowych o charakterze kulturalno-rozrywkowym na szczególne wyróżnienie zasługują: rejs statkiem po morzu, zwiedzanie zamku, korzystanie z boiska wielofunkcyjnego, wyjazd do teatru, karaoke, spływ kajakowy, wycieczka do parku wodnego, korzystanie z basenu kąpielowego, zwiedzanie latarni morskiej oraz dziecięce zajęcia na ścianie wspinaczkowej.