Hiszpański archipelag na Morzu Śródziemnym to destynacja wielu naszych rodaków, którzy szukają miejsca zarówno do wypoczynku, jak również do zwiedzania. Wyspy Kanaryjskie kryją w sobie wiele ciekawych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wyspy w archipelagu dzielą się na dwie grupy – tzw. Wyspy Szczęśliwe, położone na zachód od wybrzeża kontynentalnej części Hiszpanii, oraz Wyspy Purpurowe, którym zdecydowanie bliżej do Afryki niż do Europy. W pierwszej grupie wysp znajduje się bardzo popularna Teneryfa, natomiast w drugiej Fuerteventura, również tłumnie odwiedzana przez turystów. Co jednak jest wyjątkowego w Wyspach Kanaryjskich? Jakie miejsca warto odwiedzić?

Sprawdź oferty wakacji last minute: https://www.traveligo.pl/last-minute/

Nieczynne wulkany

Krajobraz wszystkich wysp archipelagu charakteryzuje się powulkanicznym ukształtowaniem terenu. W przeszłości, na Wyspach Kanaryjskich znajdowało się wiele wulkanów, których działalność w znacznym stopniu przyczyniła się do obecnego wyglądu wysp. Najpopularniejszym wulkanem jest Teida, znajdujący się na Teneryfie. Jest to jednocześnie najwyższy szczyt w kraju, dzięki czemu zawdzięcza on ogromną ilość turystów chcących móc się pochwalić zdobyciem najwyższej góry w Hiszpanii.

Inny klimat

Choć Kanary należą do Hiszpanii, swoim klimatem znacznie odbiegają od tego, jakiego możemy uświadczyć w kontynentalnej części kraju. Na wyspach panuje klimat oceaniczno-subtropikalny, który w dużej mierze odpowiedzialny jest za permanentnie ciepłe i wilgotne powietrze, co niezwykle sprzyja rozwojowi egzotycznej flory. Mówi się, że panuje tutaj wieczna wiosna. Zimą temperatury sięgają 20 stopni Celsjusza, natomiast latem zjawisko upałów jest rzeczą niemalże niespotykaną, dlatego turyści tak uwielbiają Wyspy Kanaryjskie.

Fuerteventura

Obok Teneryfy, jedna z najpopularniejszych wysp w całym archipelagu. Charakteryzuje się dużą ilością plaż dziewiczych, dlatego problem zatłoczonych plaż najczęściej nas omija. Co ciekawe, piasek na plażach występuje w barwie białej lub złocistej, jednak tylko te ostatnie są w pełni naturalne za sprawą piasku z pobliskiej Sahary. Fuenteventura to wyspa w sam raz dla miłośników wielogodzinnego wylegiwania się w promieniach słonecznych. Jeśli jednak najdzie nas ochota na zapoznanie się z architekturą i kulturą Wysp Kanaryjskich, lepiej wybrać się na Teneryfę lub inną pobliską wyspę.

Jednak jeśli chcemy zaznajomić się z krajobrazem na Fuerteventurze, warto odwiedzić rezerwat Parque Natural Corralejo, gdzie znajdziemy wiele endemicznej roślinności. Wśród popularnych gatunków znajdziemy ostrokrzewy czy woskownice. Nie można zapomnieć o sośnie kanaryjskiej, która występuje również na pozostałych wyspach. Ciekawym elementem pejzażu na Fuerteventurze są wiatraki, które w dawnych czasach pojawiały się jak grzyby po deszczu ze względu na wietrzną charakterystykę wyspy.

Wyspy Kanaryjskie? Szukaj last minute

Oferty last minute to świetna okazja, aby nadrobić turystyczne zaległości. Nie oszukujmy się, wyjazd na Kanary to koszt nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert last minute na Wyspy Kanaryjskie (https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,wyspy-kanaryjskie). Dzięki tanim ofertom możemy zaoszczędzić całkiem sporą sumkę pieniędzy.