Świeżo upieczeni małżonkowie marzą o tym, aby sielanka trwała jak najdłużej. Celebracja zawarcia związku małżeńskiego często wiąże się z wyjazdem na miesiąc miodowy. Pary młode najczęściej wybierają ciepłe kraje, w których można zażyć nieco relaksu i słonecznej pogody. Najpopularniejsze kierunku to oczywiście zachodnia i południowa Europa, choć nie brak i par, które decydują się spędzić swoją podróż poślubną w Polsce. Gdzie zatem pojechać na wymarzony miesiąc miodowy? Grecja, Włochy, a może Turcja?

Jeszcze więcej o ślubie dowiesz się na: http://slubny24.pl/

Grecja

Chyba jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród nowożeńców. Grecja to gwarancja pięknej pogody i zapierających dech w piersiach widoków. Greckie plaże należą do jednych z najpiękniejszych w Europie, jeśli nie na całym świecie. Zachody słońca w morskiej scenerii to coś, czego nie można przegapić. Nie można również nie wspomnieć o wyśmienitej kuchni greckiej, która nie dość, że jest aromatyczna i pełna ciekawych smaków, to w dodatku niezwykle zdrowa. Podczas ciepłych wieczorów w blasku można umilić sobie czas greckim winem lub charakterystyczną dla Grecji Metaxą. Niezależnie od tego, którą grecką wyspę wybierzecie to niemal z pewnością spędzicie najlepsze chwile w swoim życiu.

Wyspy Kanaryjskie

Archipelag na Oceanie Atlantyckim będącym terytorium Hiszpanii. Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj na ziemi. Fuerteventura, Teneryfa czy Gran Canaria to jedne z najpopularniejszych destynacji wybieranych przez nowożeńców. Na hiszpańskich wyspach można w pełni się zrelaksować i cieszyć się lazurowym oceanem. Dla tych, którzy nie lubią leżeć plackiem na leżaku Wyspy Kanaryjskie to doskonała okazja do spróbowania swoich sił w wodnych sportach ekstremalnych jak kitesurging czy nurkowanie głębinowe. Dobrym pomysłem będzie również wynajęcie samochodu i zgłębienie najskrytszych zakątków wysp, które kryją w sobie niespotykaną florę i faunę, jak również ciekawe formacje wulkaniczne.

Czarnogóra

Choć jest jeszcze niezbyt znany kierunek, to Czarnogóra wyrasta na „czarnego konia” wśród europejskich krajów turystycznych. Ten niewielki kraj położony na Bałkanach to świetne miejsce na spędzenie podróży poślubnej. Czarnogóra ma do zaoferowania wiele piaszczystych plaż, na których można zażywać kąpieli słonecznych. Zachody słońca w pięknej, górsko-morskiej scenerii to niezapomniany widok. Spędzając podróż poślubną w Czarnogórze warto wybrać się na rejs statkiem czy popływać w ciepłym morzu. Bałkański kraj znany jest również z aromatycznych win lokalnych, które cieszą się dobrą sławą na całym świecie.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/zmiana-nazwiska-po-slubie/

Islandia

Wyspa w północnej Europie, która mało komu kojarzy się z miesiącem miodowym. Jednak młodzi coraz częściej wybierają zieloną wyspę, która ma do zaoferowania prawdziwe piękno natury. Choć w Europie można znaleźć wiele innych krajów na romantyczny wypad we dwoje, Islandia to prawdziwy raj dla aktywnych, lubiących obcować z niepowtarzalną florą i fauną. Na Islandii znajdziecie bogactwo jaskiń, wulkanów czy gorących źródeł. Choć wyjazd na miesiąc miodowy na Islandię nie należy do najtańszych rozwiązań, to warto raz w życiu wybrać się w miejsce magiczne, pełne nieokiełznanej przyrody.

Włochy

Jeśli szukacie miejsca romantycznego do granic możliwości, Włochy koniecznie powinny znaleźć się na Waszej liście. Niezależnie od tego, który rejon kraju wybierzecie, macie gwarancję atmosfery rodem z komedii romantycznych. Urokliwe włoskie uliczki, spacery brzegiem morza czy zachody słońca – to wszystko maksymalnie podsyca romantyczną atmosferę. Jeśli dodać do tego tradycyjną włoską kuchnię – miesiąc miodowy we Włoszech to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Każde młode małżeństwo marzy o podróży poślubnej jak z filmów, jednak najważniejsza jest Wasza druga połówka. Miejsce i jego klimat to jedynie otoczka, dzięki której z rozrzewnieniem będziecie wspominać romantyczne chwile tylko we dwoje.