Mycie samochodu to dla wielu ludzi spory problem. Brak miejsca i czasu sprawia, że nasz pojazd nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Zamiast biegania z wiaderkiem dookoła samochodu warto wybrać się do myjni. W zależności od preferencji możemy wybrać myjnie ręczne lub automatyczne. Czym się różnią i które wyczyszczą auto z nawet największego brudu?

Myjnie automatyczne – jak działają i dlaczego są tak popularne?

Myjnie automatyczne cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ pozwalają oszczędzać czas i zapewniają bardzo dobre efekty mycia. Jak odbywa się czyszczenie samochodu w takiej myjni? W zależności od miejsca urządzenia włączane są ręcznie lub automatycznie po opłaceniu danego program. Przeważnie spotkać je można przy miejskich drogach i obok stacji paliw.

Sprzedaż i instalacja myjni samochodowych – sultof.pl

Myjnie samochodowe automatyczne czyszczą samochód specjalnymi, okrągłymi szczotkami, które kręcąc się wokół własnej osi, szorują karoserię samochodu. Podczas procesu czyszczenia auto polewane jest wodą z domieszką środków czyszczących, co zdecydowanie poprawia efekt. Proces mycia trwa kilka, maksymalnie kilkanaście minut. Cały program kończy się suszeniem. Po kilku chwilach odbieramy swój samochód, który wygląda zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka minut wcześniej.

Myjnia automatyczna nie wymaga od nas żadnych czynności, jest prosta w obsłudze i umożliwia szybkie wyczyszczenie pojazdu z nawet największych zabrudzeń.

Myjnie ręczne – bezdotykowa metoda mycia, która chroni lakier przed zarysowaniami

Alternatywą dla myjni automatycznych, które szczotkami delikatnie rysują lakier, są myjnie bezdotykowe, tzw. ręczne. Korzystanie z nich wymaga większego zaangażowania klienta, który tak naprawdę samodzielnie myje swój samochód, wykorzystując sprzęt na myjni. Przyjeżdżając na myjnię bezdotykową, musimy posiadać drobne pieniądze lub kartę płatniczą, dzięki nim będziemy w stanie opłacić usługę.

Po wrzuceniu do automatu pieniędzy uruchamia się program myjący, który przeważnie obejmuje mycie wstępne, zasadnicze, spłukiwanie, konserwowanie i nabłyszczanie. Nikt nie zmusza nas do przejścia przez każdy z tych programów. Najważniejsze wydaje się mycie wstępne pianą aktywną, która rozpuszcza brud i ułatwia idealne umycie samochodu. Mycie zasadnicze to wykorzystanie szamponu i wody pod ciśnieniem, metoda ta dość fajnie penetruje w głębsze warstwy brudu i pomaga w jego usunięciu.

Kolejnym krokiem jest spłukiwanie, które umożliwia pozbycie się piany. Tutaj przeważnie używana jest woda demineralizowana, dzięki której na karoserii samochodu nie pozostają białe zacieki. Korzystając z myjni bezdotykowych, dbamy o lakier i możemy cieszyć się czystym autem każdego dnia.