Zimno, pada, wieje – to pogoda, która skutecznie zniechęca do wychodzenia z domu w normalne dni pracujące. A w czasie urlopu? Psuje humor i rodzi frustrację — bo komu marzy się wyjazd do Zakopanego, kiedy pogoda sprawia, że najchętniej zaszylibyśmy się pod kołdrą z kubkiem gorącej herbaty?

Luksusowe apartamenty wyposażone w dobry telewizor zdecydowanie temu sprzyjają. Rzecz jasna, takie słodkie lenistwo i spędzenie całego dnia w piżamie pod kołdrą to również dobry sposób na wypoczynek. Ale znamy lepsze!

Aktywny wypoczynek – idealny sposób na spędzenie czasu w Zakopanem

Jeśli ktoś przyjeżdża w góry, to bynajmniej nie po to, aby wypoczywać przy basenie z palemką w drinku. Zakopane to miasto dla tych, którzy lubią żyć aktywnie – zwiedzać, spacerować, doświadczać na własnej skórze różnych przyjemności. Czynny wypoczynek to podobno najlepsza forma relaksu. Nie jest on dyktowany żadnymi nakazami czy limitami, możemy robić przerwy, kiedy chcemy, i aktywizować się tak, jak lubimy, i dlatego sprawia to tak dużą przyjemność. Spacerowanie, wspinaczka, jazda na nartach, nordic walking, a może pływanie? Dopasuj formę aktywności do swoich preferencji i możliwości własnych oraz współtowarzyszy, a na wypoczynek przy kuflu grzańca przed kominkiem przyjdzie czas – wieczorem, gdy już wszyscy porządnie się zmęczycie!

Dlaczego warto wybrać aquapark?

W Zakopanem aquapark jest jedną z ciekawszych atrakcji dla rodzin przyjeżdżających tu z dziećmi. To rodzaj aktywności, która z powodzeniem łączy całe rodziny i sprawia, że czas naprawdę szybko ucieka. A co najważniejsze — nie wymaga ona pięknej pogody! Pływanie w różnych rodzajach basenów pozwoli odnaleźć niszę dla siebie zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Bicze wodne, jacuzzi, pływanie pod prąd — to dobre sposoby na rozluźnienie mięśni i zrelaksowanie się podczas wizyty na basenie. Dorośli z pewnością zachwycą się również możliwością skorzystania z sauny czy zabiegów odnowy biologicznej, podczas gdy dzieci będą bawić się szampańsko na zjeżdżalniach. Zdecydowanie, aquapark zapewnia bardzo wiele możliwości spędzenia czasu dla całej rodziny, i to przez wiele godzin! Po wszystkim można wrócić do swojego apartamentu wynajętego na czas urlopu i zamówić zasłużoną pizzę oraz otworzyć butelkę wina, oglądając ulubiony film — to idealny sposób na zwieńczenie miło spędzonego podczas wakacji urlopu, nawet gdy na dworze jest buro, deszczowo i niezbyt przyjemnie. Przyjeżdżając do Zakopanego warto ułożyć sobie listę atrakcji na takie dni, bo może się przydać!