Stały się pierwszymi wyborami miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W górach, w lesie czy nad morzem – towarzyszą swoim właścicielom wiernie w rozmaitych warunkach pogodowych i przy okazji realizacji różnych wyzwań. Ale jakie mają zalety i czym wyróżniają się softshelle? Dlaczego warto zamówić je w sklepie internetowym Milworld? Na te pytania odpowiadamy w kolejnych częściach tekstu.

Softshelle z dodatkowymi rozwiązaniami dla lepszego komfortu

Gdy pogoda nie jest wyjątkowo kapryśna, ale może pojawić się lekki deszcz albo gwałtowny wiatr, warto mieć przy sobie rozwiązanie idealne na taką aurę. Mimo że wodoodporne, ciepłe kurtki mogą świetnie zabezpieczać ciało przed opadami i powiewami, podczas wspinania się czy biegania bywa w nich zbyt ciepło i zbyt niewygodnie. Aby zapewnić sobie dobrą ochronę przed lekką mżawką i podmuchami, a jednocześnie czuć się dobrze, polecamy kupić kurtkę softshell. Zapewnia optymalny komfort termiczny i pełną swobodę ruchów, jest przewiewna i sprawnie odprowadza wilgoć, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca w plecaku.

Oddychalność, lekkość i ochrona przed umiarkowanymi czynnikami zewnętrznymi to jedne z największych zalet tej odzieży wierzchniej. By móc spełniać różne oczekiwania miłośników i miłośniczek aktywności outdoorowej, produkuje się kilka rodzajów kurtek: z membraną, bez membrany i hybrydowe. Poszczególne typy mogą być wzbogacane o podszycia na przykład z mikropolaru, hydrofobową impregnację, systemy kieszeni i regulacji, kaptur. Przy wyborze warto zatem uwzględnić warunki pogodowe i rodzaj uprawianego sportu. Głębokie kieszenie z zapięciami, podszycie zwiększające komfort cieplny, ochrona przed niewielkimi opadami i kaptur będą istotne dla pasjonatów survivalu. Biegacze natomiast docenią lekkość, sprawne odprowadzanie wilgoci i wiatroszczelność.

Kurtki softshell na wyprawę i na co dzień w ofercie Milworld

Wysokiej jakości, starannie wykonane i niezawodne softshelle są dostępne w sklepie online Milworld oferującym produkty dla prawdziwych pasjonatów. Proponowana odzież wierzchnia pochodzi bezpośrednio od cenionych producentów, na przykład Helikon-Tex. Do wyboru są kurtki idealne dla miłośników wymagających wypraw w teren i działań taktycznych. Dostępne są warianty świetne na okres wiosenno-letni oraz znacznie chłodniejsze dni. Różne odcienie i wzory kamuflażu umożliwiają dostosowanie kurtki do indywidualnych potrzeb oraz stylu.

Planując wyprawę w teren, warto zwrócić uwagę na kurtkę Anorak Pilgrim, czyli nowoczesną odsłonę klasycznej kangurki. Jest wyposażona w dużą liczbę kieszeni rozmieszczonych na całej powierzchni kurtki, również w górnej części rękawów, regulowany kaptur i panele pod pachami zwiększające cyrkulację powietrza. Wyróżnia się odpornością na iskry z ognia oraz schnie stosunkowo szybko. Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących taktycznej, a zarazem odpowiedniej na co dzień odzieży, jest kurtka Cougar wykonana z elastycznego nylonu. Doskonale chroni przed wiatrem, lekkim deszczem, gwarantuje cyrkulację powietrza. Zastosowano w niej system z rozpinanymi bocznymi fragmentami kurtki. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich oferowanych modeli.

Więcej na Milworld.pl – sklep bushcraftowy.